Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı

Hamak nasıl dikilir, hamak nasıl yapılır resimlerle hazırladık. Yazın bahçelerde, piknikte çok kullanırız hamakları. Ben ilk projeyi yapacağım. Kumaşı hazırladım. Bakalım nasıl olacak. İp hamaklardan daha rahat olacağı kesin. 3 farklı modelde hamak yapımı için sizde kumaşlarınızı hazırladıktan sonra dikebilirsiniz. 3. projeyi kumaş yoksa yeterli uzunlukta battaniye varsa battaniyeden hamak yapımı olarak kullanabilirsiniz. Makrome hamak modelleri de yapabilirsiniz kendinize. Makrome düğüm teknikleri ile kendinize hamak örebilirsiniz. Birazdan bahsedeceğimiz hamakları dikmek için profesyonel dikiş dikmeye, dikiş bilmeye gerek yok. Basit dikiş teknikleri ile rahatlıkla dikebiliriz. Daha önce hamak salıncak yapımından bahsetmiştik. 2. dikeceğim projeler arasında. Kumaşı hazır. Birazdan tarifini vereceğimiz hamağın kenarında kullanılan düğüm tekniğinin ayrıntılı yapılışına hamak düğümü yapılışından ulaşabilirsiniz. Adımları takip ettiğinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Salıncak şeklinde hamaklar isterseniz makromeden asılı sandalye hamak yapılışı çok güzel bir proje. Şimdi 3 farklı modelde hamak yapımı örneklerini inceleyelim.

Bez Hamak Nasıl Yapılır?

Hamaklar dış mekanlarda, pikniklerde kullanılan bir eşyadır. 2 ağaç arasına bağlayarak yaptığımız, kurduğumuz bir salıncak. İlk proje ile başlayalım.

Güçlü dokuma kumaşlar kullanarak bu projeyi yapabilirsiniz. Ben duck bezi aldım. İlk fırsatta dikeceğim. Önce kumaşı 225 x 128 cm olacak şekilde keselim. Önce uzun kenerları 1,25 cm katlayarak dikelim. Daha sonra kısa kenarları dikelim. Sonra tekrar kısa kenarları 6, 25 cm katlayarak dikelim. Bu kısımlara ahşap çubukları yerleştireceğiz. 9 m kayak ipi kullanacağız bağlamak için. Şimdi aşağıdaki adımları takip ederek dikmeye başlayalım.

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 1

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 2

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 3

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 4

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 5

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 6

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 7

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 8

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 9

Şimdi 2. projemize geçelim. 2 m kumaşla hazırlıyoruz. Aşağıdaki adımları takip ederek hamağı dikebilirsiniz.

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 10

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 11

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 12

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 13

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 14

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 15

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 16

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 17

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 18

Sıra geldi 3. hamağı dikmeye. Battaniye hamak modeli dikiyoruz. Bir branda, battaniye seçebilirsiniz kumaş olarak. Battaniye veya brandayı uygun boyutta keselim ve aşağıdaki adımları takip edelim. 3 güzel proje için daha detaylı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz.

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 19

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 20

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 21

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 22

3 Farklı Modelde Hamak Yapımı 23

Kaynak : https://www.wikihow.com/Make-a-Hammock

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler