Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hamak Düğümü Yapılışı

Clew knot orjinal ismi. Hamak düğümü yapılışı. Hamak örmek isterseniz kendinize bu şeklide bir teknik kullanabilirsiniz. Veya makrome duvar süsleri yapımında veya modern makrome çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Adım adım sizlere hamak düğümü yapılışından bahsedeceğiz. Sizde dilediğiniz çalışmanızda kullanabileceksiniz. Mesela daha önce makromeden asılı sandalye hamak yapılışı paylaşmıştık. Aynı tekniği bu örme şekli olarak kullanabilirsiniz. Makrome ipinden duvar süsleri yapılışında da kullanacağınız bir düğüm çeşidi. Makrome düğüm çeşitlerinde beğendiğiniz düğümleri birçok çalışmanızda kullanabilirsiniz. Clew knot ile kalın halat iplerle bahçeniz için, terasınız için, gittiğiniz pikniklerde kullanmak için hamaklar örebilirsiniz.

Hamak Düğümü Nasıl Yapılır?

Clew knot düğümü genellikle hamak yapılışında sıklıkla kullanılan bir düğüm çeşidi. Yapması kolay bir düğümdür. Sadece biraz ip sayısı fazla olduğu ve uzun ipler kullandığımız için örmekte biraz zorlanabilirsiniz. Bu yüzden numaralandırma sistemi işinizi kolaylaştıracaktır. Bu yazıda 12 yarım kordon kullanılarak hamak düğümü yapılışı anlatılmıştır. İp uzunluklarını, ip sayılarını yapacağınız projeye göre ayarlamanız gerekmektedir.

Öncelikle iplerimizi kesip halka veya ahşap çubuğa bağlıyoruz. Daha sonra iplerimizi numaralandırıyoruz. Numaraları aklınızda tutamıyor ve karıştırıyorsanız üzerine yazabilirsiniz. En dıştaki ipi alıp örmeye başlıyoruz. Oldukça kolay bir çalışma. Şimdi fotoğraflarla hamak düğümü nasıl yapılır inceleyelim.

Hamak düğümü clew knot bu şekilde yapılıyor. Sizde çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Hamakların başlangıcında kullanılan bir düğüm.

Hamak Düğümü Yapılışı 15

Çalışmalar bittiğinde ise aşağıdaki gibi görünecek.

Hamak Düğümü Yapılışı 16

Hamak Düğümü Yapılışı 17

Hamak Düğümü Yapılışı 18

Kaynak : https://m.wikihow.com/Make-a-Clew-Knot

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler