Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makromeden Püsküllü Küpe Yapımı

Harika bir proje hazırladık. Modern makrome çalışmaları ile devam ediyoruz. Sırada makromeden püsküllü küpe yapımı var. Makrome modellerinden sizlere bahsediyoruz. Çok seviyoruz makromelerle yapılan çalışmaları. Makrome duvar süsleri, makrome çanta modelleri, makrome paspas modelleri gibi çalışmalarımız var. Sizde beğendiğiniz makrome düğüm çeşitleri ile makrome süsler yapabilirsiniz. Makromeleri her alanda kullanıyoruz. Kendin yap aksesuar modellerinde askı olarak kullanıyoruz mesela. Makrome askı yapımı hoşunuza gidecek bir model. Makrome toka modelleri ve yapılışı da en güzel projelerin yer aldığı bir galeri. Tokalar, küpeler, bileklikler gibi birçok çalışma var. Şimdi çok moda olan makromeden püskülü küpe yapımı hazırladık. Aşamalarına geçelim ve detayları ile inceleyelim.

Püsküllü Küpe Nasıl Yapılır?

Ahşap halkalar, pamuklu makrome ipleri, küpe klipsleri ile güzel bir küpe yapıyoruz. Makromeden püsküllü küpe yapımı için renkli ipler de kullanabilirsiniz. Malzeme listesi ile makromeden püsküllü küpe yapımı ile başlayalım.

  • 2 adet ahşap halka ( 5 çapı )
  • Pamuklu makrome ipi
  • 2 adet küpe klipsi
  • Sıcak silikon
  • Makas
  • Tarak

Bu güzel küpenin yapımı oldukça kolay. Önce istediğimiz uzunlukta bir iplik kesiyoruz. Daha sonra bu ipliğin üzerine püskül takıyoruz. Daha sonra bu püskülleri silikon ile ahşap halkaların üzerine yapıştırıyoruz.

Makromeden Püsküllü Küpe Yapımı 6

Makromeden Püsküllü Küpe Yapımı 2

Şimdi saçağın alt püskül kısımlarını keserek düzeltelim.

Makromeden Püsküllü Küpe Yapımı 3

Makromeden Püsküllü Küpe Yapımı 4

Şimdi ahşap halkanın üstüne küpe klipslerini takalım.

Makromeden Püsküllü Küpe Yapımı 5

Çok güzel ve çok basit. Metal halkalar da kullanabilirsiniz. Çeşitli incelikte ipler kullanabilirsiniz. Kolay ve güzel bir proje. Kendi yaptığımız küpeler kullanmak daha keyifli olacak.

Makromeden Püsküllü Küpe Yapımı

Makromeden Püsküllü Küpe Yapımı 1

Kaynak : https://madeinaday.com/circle-fringe-earrings/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler