Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Makrome Saksılık Yapımı

Makrome modelleriyle devam ediyoruz. Sırada evimizin dilediğimiz köşesinde kullanacağımız makrome saksılık modelleri yapılışı var. Kuru ağaç dalına yaptığımız makromeyi salonda, balkonda, mutfakta… Her yerde kullanabilirsiniz. İçinde sevdiğiniz çiçekleri yetiştirebilirsiniz. Dilerseniz sevdiğiniz taze yeşillikleri de yetiştirebilirsiniz. Kuru ağaç dallarını doğadan bulabilirsiniz. Ormana gezintiye çıktığınızda, dere kenarında, tatilde sahil kenarında veya parklarda gezerken. Özellikle şehirde yaşıyorsak baharda dallar budanmaya başladığında ağaç dallarından alıp üzerine makrome örebiliriz.

Modern makromeler çeşitli şekillerde dizayn edilerek hayatımızda tekrar yerini aldı. Çantalar, runnerler, paspaslar, bileklikler, duvar süsleri… Birçok örgüyü örüyoruz. Bugün saksılık modellerinden bahsedeceğiz. Mesela makrome saksılık yapımı kolay modellerden. Benzer kalınlıkta olan penye ipleri de saksılık yapımında kullanabilirsiniz. Makrome çiçeklik yapılışını örerken ahşap boncukları, deniz kabuklarını süslemek için kullanabilirsiniz. Çok yakışıyor. Makrome ipinden yapılan tasarımlarda beğendiğiniz düğümleri kullanabilirsiniz. Şimdi klasik düğümlerle yapılmış kolay makrome saksılık yapımı detaylarını öğrenelim.

Makrome Saksılık Nasıl Örülür?

Pamuklu makrome ipleriyle, ahşap boncuklar kullanarak, kuru ağaç dalına çok şık saksılık örüyoruz. Detaylar birazdan videoda. Saksılık yapımında yaklaşık 25 cm ahşap çubuk veya kuru ağaç dalı kullanacağız. 2 adet 18 mm ahşap boncuk gerekli olacak. İplik olarak ise 24 telli pamuklu makrome ipliği kullanıyoruz.

Kolay Makrome Saksılık Yapımı

Çok güzel görünüyor. Evimizi renk katacak. O halde hemen anlatıma geçelim. Detaylarıyla kolay makrome saksılık yapımını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler