Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye Kumaştan Elbise Dikimi

Dikiş severler için kolay ve kullanışlı bir proje var. Hamilelik olarak kullanabilirsiniz. Tunik olarak kullanabilirsiniz. Elbise olarak kullanabilirsiniz. Penye kumaştan elbise dikimini tüm aşamaları ile paylaşacağız. Bu yoldan çıkarak her beden için dikebilirsiniz. Kolay dikiş modellerinden yeni dikişe başlayanlar için modeller hazırlıyoruz. Benim gibi evde ufak ufak dikişe merak salıp dikmek isteyenler için. Modellerimizi inceleyerek kendiniz ve çocuklarınız için birçok projeyi dikebilirsiniz. Kendiniz için değişik pratik bluz dikimi yapabilirsiniz. Eski kıyafetlerinizi ufak dokunuşlarla yenileyebilirsiniz. Eski kotları değerlendirmek için birçok projelerimiz var. Organizerler, çantalar, etekler, değişik dekorasyon fikirleri kendin yap projeleri gibi. Yine kendinize evde etek yapımı ve kolay dikimi hazırlayabilirsiniz. Daha çok evde dikiş için modeller arayanları sitemize bekleriz.

Kolay Elbise Dikimi Anlatımlı

Hamilelik olarak da kullanabileceğiniz çok şık, dikimi kolay penye kumaştan elbise dikimi hazırladık. Her anne baba şık olmak ister. Herkes şık olmak ister. Bazen beğendiğimiz kıyafetler çok pahalıdır ve alamayız. Beğendiğimiz kumaşlarla daha ucuza mal ederek kendimiz dikebiliriz. 2 metre penye kumaşla şık bir elbise dikeceğiz şimdi. Hemen malzeme listesi ile başlayalım.

  • 2 metre penye, jarse, veya streç kumaş
  • Makas
  • Mezura
  • Toplu iğne
  • Cetvel
  • İplik
  • Dikiş makinesi

Penye Kumaştan Elbise Dikimi 15

Elbiseyi mükemmel şekilde dikmek için birkaç ölçüm yapmak gerekiyor. Önce göğüs etrafını ölçün. Bu sayısı 2 ye bölün ve 1 cm ekleyin. Bu genişlik ölçümüz olacak. Not edelim. Omuzlardan yumruğumuzun üst kısmına kadar ölçelim ve 1 cm ekleyelim. Son olarak omuzlardan elbisenin bitmesini istediğiniz uzunluğa kadar ölçün. Ve 1,5 cm ekleyelim. Buda uzunluk ölçümüz olacak.

Penye Kumaştan Elbise Dikimi 2

Şimdi kumaşı yerleştirelim ve aşağıdaki adımları takip edelim.

Elbisemiz bitti. Daha ayrıntılı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz. Şimdi keyifle kendi diktiğimiz elbisemizi giyelim.

Penye Kumaştan Elbise Dikimi 17

Penye Kumaştan Elbise Dikimi 1

Kaynak : https://crafts.tutsplus.com/tutorials/make-a-simple-maternity-t-shirt-dress–cms-21487

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler