Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kot Püskül Yapımı

Kotta püskül modelleri bu sene çok moda. Pantolonlarda, eteklerde, trençkotlarda sıkça görebilirsiniz. Satın alabilir veya evde kendiniz çok basit bir yöntemle kendiniz yapabilirsiniz. Kotta püskül yapılışı için nasıl bir yöntem kullanacağız birazdan detaylı bir şekilde kullanacağız. Sizde kot montlarınıza, eteklerinize, kaplarınıza, trenç ve pantolonlarınıza uygulayabilirsiniz. Hatta uygulanmış birkaç modeli de göreceğiz. Sizlere acaba eteğime yapsam nasıl durur sorularından kolayca kurtulacaksınız. Kotlarınızı farklı şekillerde de değerlendirebilirsiniz. Eski kottan önlük yapımı yapabilirsiniz. Özellikle bebekler diş çıkarma dönemlerinde çok salya akıtıyor. Önlükler çok ıslanıyor. Bu yüzden kotlardan önlük dikip sık sık değiştirebilirsiniz. Eski kottan organizer yapılışını da dikip kullanabilirsiniz. Eski kottan geri dönüşüm projelerini inceleyerek farklı projelerde de kullanabilirsiniz.

Kot Pantolon Paçası Nasıl Kesilir?

Kot püskül yapımından bahsedeceğiz. Tüm kot ürünlerinizde uygulayabilirsiniz. Püsküllü kot ceket yapımında kullanabilirsiniz. Yapılışı çok keyifli ve kolay bir proje. Aşınmış, yırtılmış, saçaklı, yamalı, yıpranmış kotları sevenler için çok güzel bir kendin yap projesi. Denimler, kotlar püsküller yapmak için, boyamak ve süslemek için en güzel modellerden biri. Püsküllerin uzunluklarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Hazırsanız kot püskül yapımına başlıyoruz.

  • Kot pantolon
  • Dikiş sökücü
  • Kumaş makası

Kotta Püskül Yapılışı 11

Tüm ihtiyacımız olan malzemeler bu kadar. Önce makasla kot pantolonun paçasını aşağı paça kısmından kesiyoruz. Paçaların eşit uzunlukta olmasına dikkat edin. Daha sonra ne kadar püskül uzunluğu istiyorsak yanlardan o boyda sökelim.

Kotta Püskül Yapılışı

Yanda bulunan overlokları sökelim.

Kotta Püskül Yapılışı 1

Artık yavaş yavaş sökmeye başlayabiliriz.

Kotta Püskül Yapılışı 2

Kotta Püskül Yapılışı 3

Kotta Püskül Yapılışı 4

Kotta Püskül Yapılışı 5

Kotta Püskül Yapılışı 6

Kotta Püskül Yapılışı 7

Paçalarımız hazır. Sadece pantolonlarda değil diğer kot kumaşlarda da deneyebilirsiniz.

Kotta Püskül Yapılışı 8

Kotta Püskül Yapılışı 10

Kotta Püskül Yapılışı 9

Kaynak : https://honestlywtf.com/diy/diy-frayed-denim/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler