Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Kottan Kalp Nasıl Yapılır?

Eski kot pantolonları değerlendirdiğimiz birçok projenin yapılışından bahsettik. Bugün yine güzel bir proje yapılışından bahsedeceğiz. Birçok farklı yerde kullanacağımız çalışmalardan. Eski kottan kalp nasıl yapılır örneğinden yola çıkarak kurabiye kalıplarını kullanarak farklı motifler yapabiliriz. Çiçek motifleri, yıldız motifleri yapabiliriz. Eski kottan kalp nasıl yapılır geçmeden önce kotlarla yaptığımız farklı kendin yap projelerine değinelim. Mesela kendimize güzel bir hırka, yelek örebiliriz. Eğer nasıl bir model yapabilirim diyorsanız eski kottan motifli hırka yapılışından detaylara ulaşabilirsiniz. Eski kot pantolonları değerlendirmek için fikirler arıyorsanız güzel bir galeri paylaşmıştık. Mesela bu galeride, çeşit çeşit çantalar, yatak örtüleri, sepetler var. Galeriye eski kottan neler yapılır eskileri değerlendirme başlığından ulaşabilirsiniz. Paspaslar, halılar, piknik örtüleri yapabiliriz mesela. Güzel bir tarife ise eski kotlardan halı yapımından ulaşabiliriz. Evet birçok projenin yapılışından bahsettik. Elimizde farklı renklerde kotlar varsa eski kottan neler yapılır diyorsanız hemen yeni modelin yapılışına geçelim.

Eski Kottan Kalp Yapılışı

Hemen hemen hepimizin evinde kurabiye kalıpları vardır. Yoksa bile kartondan, kağıttan keserek kalıplar oluşturabiliriz. Çiçek desenlerinde, ev desenlerinde, yıldız desenlerinde motifler oluşturup kıyafetlerimizi süsleyebiliriz. Kotlarla düğmeleri de birleştirerek süslemeler yapabiliriz. Aynı motiften 2 tane keserek veya tek keserek çalışmalar yapabiliriz. Eski kottan kalp nasıl yapılır malzeme listesi ile başlayalım.

  • Eski kotlar
  • İğne
  • İplik
  • Makas
  • Kurabiye kalıpları ( kağıtlara kendimiz de kalıp çizebiliriz)
  • Elyaf
  • Tekstil kalemi ( tebeşir, çizgi taşı, sabun da kullanabiliriz)

Kumaşlar üzerinde desenlerin dış hatlarını belirlemek için küçülen sabunları kurutarak kullanabilirsiniz. Kotları geri dönüştürmek çok eğlenceli olacak. Anahtarlık olarak, sandalye döşemelerinde, organizer yapımında, duvar dekorasyonunda birçok yerde kullanabiliriz. Resimlerle kottan kalp nasıl yapılır görelim.

Eski Kottan Kalp Nasıl Yapılır? 7

Eski Kottan Kalp Nasıl Yapılır?

Eski Kottan Kalp Nasıl Yapılır? 1

Eski Kottan Kalp Nasıl Yapılır? 2

Kalplarımızı hazırladık. Mesela bu kalpleri nerede kullanabiliriz. Şık bir anahtarlık yapabiliriz. Örneğin duvar süsü olarak beşik süsü olarak kullanabiliriz. İlk olarak anahtarlık sonrasında duvar süsüne örnekleri görelim.

Eski Kottan Kalp Nasıl Yapılır? 3

Eski Kottan Kalp Nasıl Yapılır? 4

Eski Kottan Kalp Nasıl Yapılır? 5

Eski Kottan Kalp Nasıl Yapılır? 6

Kaynak : https://www.hometalk.com/27054390/cute-padded-denim-hearts-made-from-your-old-jeans

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler