Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kumaş Çanta Dikimi

Alış veriş çantası, hobi çantası, plaj çantası modelleri olarak dikip kullanabilirsiniz. Örgü çanta örneklerinden sık sık bahsediyoruz. Evde dikiş için modellerden bahsediyoruz. Böyle güzel bir projeyi bulunca hemen sizlerle paylaşalım istedik. Kumaş çanta dikimin için nasıl bir kalıp hazırlayacağınızı resimli olarak hazırladık. Ve yine çantayı nasıl diktiğimizi resimli olarak hazırladık. Çok güzel bir çanta oldu. Boyutlarını da istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Kendimize alış veriş için çantalar ördük, diktik. Penye iplerle, eski tişörtlerle, koton iple, kağıt iple… Geleneksel pazar filesi yapımını çeşitli şekillerde ördük. Eski tişörtten pazar çantası yapımı hazırladık. Kotlarla çantalar yaptık. Diktik. Şimdi de kumaş çanta dikimi aşamaları hazırladık. Elinizde olan kumaşlarla, kot pantolonlarla dikebilirsiniz. Elinizde olan parça kumaşları da değerlendirebilirsiniz. Şimdi kumaş çanta dikimi aşamalarına geçme zamanı.

Kumaş Çanta Nasıl Dikilir?

Elinizde olan kullanımı rahat bir poşeti kesip kendinize kalıp olarak kullanabilirsiniz. Ve kumaşlar üzerine dikiş paylarını bırakarak kalıbı çizip kesip dikebilirsiniz. Kot kumaş çanta dikimi olarak çeşitli modeller dikip ve üzerini isterseniz süsleyebilirsiniz. Kumaş çanta dikimi için nasıl bir kalıp kullanacağız hemen görelim.

Kumaş Çanta Dikimi 1

Şimdi çantanın aşama aşama resimli olarak dikim aşamalarına bakalım.

Çanta hazır. Birçok kumaşla farklı desenlerle dikebilirsiniz. Hobi malzemelerinizi koyabilirsiniz. Ev dekorasyonunda da istediğiniz alanlarda kullanabilirsiniz. Yine daha büyük boyutlarla yaparak büyük boy çantalar dikebilir alış verişte kullanabilirsiniz.

Kumaş Çanta Dikimi 27

Kumaş Çanta Dikimi 26

Kumaş Çanta Dikimi 25

Kumaş Çanta Dikimi 24

Kumaş Çanta Dikimi 28

Kumaş Çanta Dikimi 29

Kumaş Çanta Dikimi 23

Kumaş Çanta Dikimi

Kaynak : http://www.handmadiya.com/2015/11/fabric-bag-hobo-diy.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler