Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Kumaştan Gül Yapımı

İstediğiniz yerde kullanabileceğiniz kumaştan gül yapımını anlatacağım. Aynı tekniği kullanarak saten kurdeleden gül yapabilirsiniz. Organze kumaştan gül yapabilirsiniz. Ev dekorasyonunda, çeşitli süslemelerde kullanacağınız çok şık bir kumaş çiçek yapımı. Evde kalan kumaşları değerlendirme işlemi yaparak çok güzel kumaş çiçek buketi hazırlayabilirsiniz. Yine ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz kumaştan lale buketi yapımını anlatmıştık sizlere. Farklı olarak ev dekorasyonunda kumaşı kullanmak istiyorsanız sizlere daha önce anlattığımız kumaşla ev dekorasyonu fikirleri hakkında yazımızı okumalısınız.

Kumaş Çiçek Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • Renkli kumaşlar
  • Makas
  • İğne
  • İplik
  • Sıcak silikon
  • Ahşap çubuk

Videolu, Kumaştan Gül Yapımı 1

Evde kalan kumaşları değerlendirebileceğiniz gibi yeni kumaşlar da alarak yapabilirsiniz. İlk olarak kullanacağınız kumaşlardan çiçek kısmı için 23 x 8 cm uzunluğunda ve genişliğinde kumaş keselim. Yine videoda gördüğünüz gibi 5 cm genişliğinde yaprak şeklinde kumaş keselim. Daha sonra yaprak şeklinde kestiğimiz kumaşı iki ye katlayıp izini alalım. Tekrar katlayıp köşe kısmının tırnak ile bastırarak izini alalım. Daha sonra yaprağı katladıktan sonra oluşan kısmı teğel alarak yarısına kadar dikelim. Şimdi diğer yaprağı orta kısmına üst üste velev koyalım. İkisini birlikte teğel alarak dikmeye devam edelim. Beraber teğel aldığımız kısım bittikten sonra bir yaprak daha ekleyip dikmeye devam edelim. Bu işlemi 5 yaprak olacak şekilde yapalım. Biraz ipi çekerek büzdürelim ve ipi sabitleyip keselim.

Uzun olarak kestiğimiz kumaşı kısa kenardan ters olarak katlayıp teğel alarak dikelim. İpi sabitleyip keselim. Daha sonra uzun olan kenar kısmından tekrar katlayıp dikelim. İpi çekip büzdürelim.

Şimdi kullanacağımız ahşap çubuğun etrafını sıcak silikon kullanarak kumaş ile saralım. Şimdi hazırladığımız bu ahşap çubuğu uzun olarak teğel aldığımız kumaşın içinden geçirip etrafından dikerek sabitleyelim.

İlk etapta diktiğimiz 5 yapraklı çiçeği sıcak silikon kullanarak rulo şeklinde saralım. Çiçeğimiz bitti. Çiçeği de yaprak kısmına silikon ile yapıştırarak kumaş çiçek yapımını bitirelim. Bu şekilde farklı renklerde kumaş güller hazırlayabilir kitap ayracı olarak kullanabilirsiniz. Hatta sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Kumaştan gül yapımı video

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler