Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Kıyafetlerden Halı Nasıl Yapılır?

Muhteşem geri dönüşüm fikirlerinden bir çalışma hazırladık. Ev dekorasyonunda en çok kullandığımız, kullanmayı çok sevdiğimiz el yapımı halı modellerinden olacak. Halıyı yapmak için eski kıyafetlerimizi kullanacağız. Pantolon, etek, gömlek, tişört gibi. Hepsini keseceğiz, biçeceğiz ve ortaya harika bir halı çıkartacağız. Ben bayıldım. Eminim sizde çok seveceksiniz. Küçük gelen, kullanılmayan, yırtılan, solan, eskiyen kıyafetleri değerlendirerek halı yapacağız. Halıyı kasnakta dokuyoruz. Hepimizde böyle kasnak yok. Ama kıyafetleri keserek ipleri hazırlayıp daha sonra eski kotlardan halı yapımında olduğu gibi tığ işi örgülerle birleştirebilirsiniz.  Yada kumaştan halı yapımında olduğu gibi dikerek parçaları birleştirebilirsiniz. Artan kumaşları değerlendirmek isteyenler böyle güzel bir projeyle evlerini renklendirebilirler. Yine artan kumaşlardan ne yapılır birçok farklı modelden oluşan bir galeri hazırlamıştık. İnceleyebilir değişik çalışmalar da yapabilirsiniz.

Eski kıyafetlerden halı nasıl yapılır adım adım videoda anlatılıyor. Sizde evde kendinize çivilerle, tahtalarla kasnaklar hazırlayabilirsiniz. Yere ipleri serip bant yardımıyla kasnak hazırlayabilir halıları dokumaya başlayabilirsiniz. İğne iplik kullanarak dikebilirsiniz. Kıyafetlerimizden ipleri hazırladıktan sonra artık birçok yöntemle halıyı yapabiliriz. Pantolonlardan, kazaklardan, montlardan halı nasıl yapılır merak ediyorsunuz değil mi. O halde videoya geçelim.

Eski Kıyafetlerden Kilim Yapımı

Daha önce eski penye tişörtten paspas yapımı hazırlamıştık. Bugün tüm eski kıyafetlerimizi kullanarak güzel bir halı yapıyoruz. İsterseniz piknik örtüsü olarak kullanabilirsiniz. Yada evinizde banyoda, balkonda, terasta veya bebek odalarında kullanabilirsiniz. Halının boyutlarını ayarlayarak evinizin dilediğiniz köşesinde kullanabiliriz.

Eski Kıyafetlerden Halı Nasıl Yapılır?

Şimdi pantolon, kazak, gömlek, tişört, elbise hepsini hazırlıyoruz. Daha sonra halı yapıyoruz. Detaylara ise eski kıyafetlerden halı nasıl yapılırdan ulaşıyoruz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler