Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tel Kırma Ferace Yapımı

Tel kırma modellerini birçok kumaş üzerine işliyoruz. Tel kırma desenlerini sadece salon örtüleri, tel kırma duvaklar olarak yapmıyoruz. Kıyafetlerimize de tel kırmaları işliyoruz. Sizlere diktiğiniz kıyafetlerde fikir verecek bir çalışma hazırladık. Tel kırma ferace yapımı. Önceki yazılarımızda tel kırma nasıl yapılır videolu olarak küçük bir paylaşımımız olmuştu. Daha sonra tel kırmaları istediğimiz kumaşlar üzerine işleyerek ev dekorasyonunda kullanmaya başladık. Hatta hazırladığımız giyim projelerinde de. Daha gençken annem tel kırmadan bana elbise yapmıştı. Siyah kumaş üzerine gümüş güllerden oluşan bir elbise. Çok severek giymiştim. Yine duvağımı da annem yapmıştık. Ağır bir örnekti. Kırmızı tül üzerine işlemişti. Feraceyi de annem işledi. Dikim işlemlerini ben daha dikişi bilmediğim için komşum dikmişti. Tel kırmadan daha birçok çalışmalar yapabilirsiniz. Havlular üzerine işleyebilirsiniz. Masa örtüleri, runnerler yapabilirsiniz. Tel kırma tepsi yapabilirsiniz. Tel kırma namaz örtüsü modelleri işleyebilirsiniz. Bugün şık bir ferace yapıyoruz.

Tel Kırmadan Elbise Nasıl Yapılır?

Tel kırma ferace yapımına değinmek istiyoruz. Bu şekilde sizde farklı kıyafetler tasarlayabilirsiniz. Önce dikmek istediğiniz modele karar veriyorsunuz. Tabi kıyafet üzerine uygulamak istediğiniz desene de. Biz beğendiğimiz bir dantel desenini kullanmıştık. Kıyafeti dikmek istediğiniz bedene göre kalıbını çizip hazırlayın. Ve kesin. Dikmeyin. Daha sonra desen uygulamak istediğiniz kısımlara mavi kanaviçe dikin. Ve beğendiğiniz deseni işlemeye başlayın.

Tel Kırma Ferace Yapımı

Tel Kırma Ferace Yapımı 2

Tel Kırma Ferace Yapımı 3

Tel Kırma Ferace Yapımı 1

Deseni mümkün olduğunca yakından çekmeye çalıştım. Beğenip işlemek isteyenler için. Desen işleme aşamaları bittikten sonra mavi kanaviçeyi söküyoruz.

Tel Kırma Ferace Yapımı 6

Tel Kırma Ferace Yapımı 7

Ve dikme işlemine geçiyoruz. Dikiş biliyorsanız kendiniz, yoksa bir bilene diktiriyoruz. Ve sonuç. Mükemmel.

Tel Kırma Ferace Yapımı 8

Tel Kırma Ferace Yapımı 9

Tel Kırma Ferace Yapımı 10

Tel Kırma Ferace Yapımı 11

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler