Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kadife Çiçek Yastık Yapılışı

Ev dekorasyonunda kullanacağınız harika bir çiçek tarifi hazırladık. Kadife çiçek yastık yapılışı. Her renk ile yapabilirsiniz. Kırlent modellerinin yapılışını, aşamalarını sizlerle paylaşacağız. Daha önce örgü modellerinden dekoratif çiçek yastık yapılışını paylaşmıştık. Şimdi aynı desende kadife kumaşlarla çiçek kırlent yapıyoruz. Örgü düğüm yastık yapımı da yine ev dekorasyonunda kullanacağınız modellerden. Benzer tarzda yastıkların hazır hali ünlü markalarda satışı yapılmakta. İsterseniz satın alabilirsiniz. Ama eviniz için kendiniz ürünler yapmak istiyorsanız bu model sizlere fikir verebilir. Farklı kumaşlarla da kadife çiçek yastık yapılışını deneyebilirsiniz. İlk defa dikiş dikecekler için kadife ile çalışmak biraz zor olabilir. Yürüyor kumaş diyebiliriz. İğneleyerek veya teğelleyerek çalışmak biraz olsun işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Ve dikişi dikerken yavaşça ilerlemek.

Papatya Kırlent Modelleri

İç mekan, balkon, teras gibi alanlarınızda kullanacağınız çok hoş bir yastık. Renk renk kadife kumaşlarla kadife çiçek yastık yapılışını dikebilirsiniz. Yastıkları seviyorsanız bu modeli dikmek isteyebilirsiniz. El emeği ürünler hediyelik fikirler içinde oldukça iyi. Evlenen bir arkadaşınıza kendi ellerinizde diktiğiniz yastıkları hediye edebilirsiniz.

  • Hafif likralı kadife kumaş (1 m kadar )
  • Makas
  • Toplu iğne
  • Elyaf
  • İplik
  • Dikiş makinesi
  • Fermuar

Kadife Çiçek Yastık Yapılışı 3

Kalıp için aşağıdaki bir kalıp kullanacağız. Kalıp bulamadım ama elle çizim yapabiliriz. Daha sonra hazırladığımız kalıbı kumaş üzerine tersinden kumaş katı olacak şekilde yerleştiriyoruz.

Kadife Çiçek Yastık Yapılışı 4

Aynı parçadan 2 tane kesiyoruz. Ve ara kumaşlar için yastığın çevresine göre şerit kesiyoruz.

Kadife Çiçek Yastık Yapılışı 5

Ve ara şeridi çiçeklerden birine iğneliyoruz. Ama öncesinde şeridin iki ucunu birbirine dikiyoruz. Bu arada çiçekleri ve şeritleri kesersen dikiş paylarını bırakmayı unutmayalım.

Kadife Çiçek Yastık Yapılışı 6

Ve dikim işlemine başlıyoruz. Dikerken ufak bir genişlik bırakıp bu kısımdan elyaf dolduracağız. Yastığımızın tam orta noktasına iğne ile çukur oluşturuyoruz. Ve bu kısma püskül takmayı unutmuyoruz.

Kadife Çiçek Yastık Yapılışı 7

Kadife Çiçek Yastık Yapılışı 8

Kadife Çiçek Yastık Yapılışı 10

Kadife Çiçek Yastık Yapılışı 11

Kadife Çiçek Yastık Yapılışı 9

Kadife Çiçek Yastık Yapılışı 12

Ve yastığımız hazır. Şahane oldu. Evinizde keyifle kullanabilirsiniz.

Kadife Çiçek Yastık Yapılışı 1

Kadife Çiçek Yastık Yapılışı 2

Kadife Çiçek Yastık Yapılışı

 

Kaynak : https://www.curbly.com/tufted-velvet-flower-pillow-urban-outfitters

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler