Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Tişörtten Pazar Çantası Yapımı

Eski tişörtlerimizden çanta yapıyoruz kendimize. Eski tişörtten pazar çantası yapımı oldukça kolay. Giymediğiniz tişörtlerinizden çantalar yapabilir ve market alışverişlerinizde, diğer alışverişlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eski tişörtten çanta yapımı olarak eski tişörtten file pazar çantası yapımı çok güzel projelerden biri. Geleneksel pazar filesi yapımı olarak kullanabilirsiniz. Eski tişörtten penye ip yapılışı yazımızı inceleyip tişörtleri ip haline dönüştürüp örgü modelleri yapılışında da kullanabilirsiniz. Eksi tişörtleri değerlendirme olarak farklı projelerde kullanabilirsiniz. Şimdi eski tişörtten pazar çantası yapımı projesine geçelim. Ve yapmaya başlayalım.

Tişörtten Püsküllü Çanta Yapımı

Dünyada her gün milyarlarca insan plastik poşet kullanıyor. Ve sağda solda, pikniğe gittiğimizde, dışarıda bu poşetleri görüyor ve üzülüyoruz. Çevremizi kirletiyoruz. Bu nedenle marketlerde plastik poşetler ücretli olarak satılmaya başlandı. Bizde hem doğamızı hemde cebimizi korumak için geri dönüşüm malzemelerinden kendin yap projelerinden çantalar yapıyoruz. Örüyoruz. Eski bir tişörtü kullanarak kendimize püsküllü bir çanta yapıyoruz.

  • Eski bir tişört ( tişört büyüdükçe çanta boyu da büyüyecektir)
  • Makas
  • Çengelli iğne

Eski Tişörtten Pazar Çantası Yapımı

Tişörtün kol kısımlarını keselim. Boyun kısmından aşağı doğru oval bir şekilde keselim. Koldan çıkan parçalardan şerit keselim.

Eski Tişörtten Pazar Çantası Yapımı 5

Tişörtün alt kenarını 8 eşit parçaya bölecek şekilde kesikler atalım. Önden 3 arkadan 3 ve yanlardan 1 er kesik. Dikişleri kesmiyoruz.

Eski Tişörtten Pazar Çantası Yapımı 1

Şimdi kestiğimiz kısımlardan az önce kestiğimiz penye şeridi geçirelim. Bu bölümlerden ipleri geçirerek bağlayalım. Ve saçaklar oluşturalım.

Eski Tişörtten Pazar Çantası Yapımı 6

Eski Tişörtten Pazar Çantası Yapımı 4

Eski tişörtten pazar çantası yapımı bitti. Çok güzel görünüyor. Ve kullanışlı. İşte harika ve kolay çantamız.

Eski Tişörtten Pazar Çantası Yapımı 2

Eski Tişörtten Pazar Çantası Yapımı 3

Kaynak : https://honestlywtf.com/diy/diy-market-bag/

Benzer İçerikler
One thought on “Eski Tişörtten Pazar Çantası Yapımı”
  1. MİNE MÜNEVVER KIZILTOPRAK dedi ki:

    ÇOK GÜZEL İŞLER YAPIYORSUNUZ TEBRİK EDİYORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler