Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eldiven Tutacak Dikimi

Sırada eldiven tutacak dikimi aşamaları var. Tencerelerinizi, fırın tepsilerini tutarken elleriniz yanmasın. Kalan parça kumaşları değerlendirmek için, eldiven tutacak modelleri için eski kotları değerlendirmek için pantolonlarınızı değerlendirmek için yapabilirsiniz. Eldiven tutacak dikimi için güzel bir model seçtik. Dikiş dikmek istemez örgü isterseniz örgü tutacak modellerini de seçebilirsiniz. Anlatımlı örgü tutacak modelleri penye iplerle ördüğümüz modellerden. Birkaç modeli bir arada paylaşmıştık. Tığ işi tutacak yapılışı ise tığ işi motiflerle yaptığımız modellerden. Dilerseniz aynı motifi bebek battaniyesi gibi örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Fırın tutacağı yapımı için gerekli malzeme listesi ve yapılışı ile detaylara geçelim.

Fırın Eldiveni Yapımı Dikimi

Nette gezinirken eldiven tutacak dikimi için birçok model bulabilirsiniz. Tutacak için de beğendiğiniz kumaşları kullanabilirsiniz. Kot kumaşları kullanabilirsiniz. Kalın, yanmayacak kumaşları kullanabilirsiniz. Kumaş arasına koymak için elyaf kullanıyoruz. İsterseniz 2 kat yapabilirsiniz. Eldiven tutacak dikimi için hangi modeli yapmak istiyorsanız onun için önce kalıbı belirlemeliyiz. Kalıbı seçtikten sonra dikim aşamalarına geçebiliriz. Sizlerle paylaştığımız kalıbı elinize göre ayarlayarak kullanabilirsiniz.

Önce kalıplarımıza bir göz atalım.

Eldiven Tutacak Dikimi 6

Eldiven Tutacak Dikimi 7

Şimdi kumaşlarımızı, elyafımızı, keçemizi resimlerdeki gibi keselim. İlk kalıbı kumaş katı olarak yerleştirip kesiyoruz.

Eldiven Tutacak Dikimi 1

Eldiven Tutacak Dikimi 2

Eldiven Tutacak Dikimi 3

Eldiven Tutacak Dikimi 4

Eldiven Tutacak Dikimi 5

Sıcak tencere kapağını tutarken, fırın tepsilerini alırken dikkatli kullanarak elimizi yakmayalım. Kalın kumaşlarla ve içinde elyaf ve keçe ile daha korunaklı hale getirebilirsiniz.

Eldiven Tutacak Dikimi 8

Eldiven Tutacak Dikimi

Kaynak : https://ladynweb.ru/prixvatki-dlya-kuxni-serdechki.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler