Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Okul Öncesi Pelerin Yapımı

Okul öncesi pelerin yapımı hazırladık. Hem de 1 model değil tam 4 modelin yapılışı. Aynı pelerini yapabilir farklı süslemeler, farklı model çalışmaları ile dikebilirsiniz pelerinleri. 4 farklı modelde beğendiğiniz pelerinleri çocuklarınız için dikebilirsiniz. Sizlere aynı kalıpla yapabileceğiniz farklı pelerin modelleri de hazırladık. Okul öncesi etkinlikleri olarak her yaşa göre yapılabilecek pelerinler basit dikiş modelleri örnekleri teknikleri ile yapılıyor. Daha büyük çocuklarınız içinde verilen ölçü alma yöntemine göre yapabilirsiniz. Elsa pelerini nasıl yapılır çok basit bir yöntemle paylaşmıştık. Kız çocuklarının çok seveceği bir pelerin. Kaşe kumaştan panço nasıl dikilir adım adım resimlerle hazırlamıştık. Pelerin panço dikimini yapmıştık. Pelerin dikmek istiyorsanız o içeriğimizi de ekleyebilirsiniz. Hadi şimdi 4 modelde okul öncesi pelerin yapımı aşamalarına geçelim.

Evde Pelerin Yapımı

Pelerin çocukların günlük kullanımında, mevsimlik panço modelleri olarak kullanılabilir veya kostüm olarak tasarlanabilir. Okul öncesi pelerin yapmak oldukça kolay bir projedir. 4 farklı kumaş türü ile 4 farklı modelde pelerin yapımı hazırladık. Sizlere hangisi kolay geliyorsa onu çalışabilirsiniz. Pamuklu, yünlü, saten, kadife, pazen gibi birçok kumaş türünü seçebilirsiniz. Bu saydığımız kumaşlar en ideal kumaşlardır.

İlk modelin yapılışı ile başlayalım. Her yaşa göre hazırlayabileceğiniz bir model. Yine aynı kalıpla yapılmış pelerinler dikebilirsiniz. Önce hemen altta gördüğünüz gibi boyun ölçüsünü, pelerinde istediğimiz boyu mezura ile ölçelim.

Okul Öncesi Pelerin Yapımı 23

Okul Öncesi Pelerin Yapımı 24

Okul Öncesi Pelerin Yapımı 25

Şimdi kumaşı katlayalım ve resimdeki adımları takip ederek pelerini dikelim. Sanki kloş etek diker gibi pelerini dikiyoruz.

İlk pelerini tamamladık. Şimdi 2. pelerinin aşamalarını inceleyelim.

Şimdi 3. pelerinin yapılışına geçiyoruz.

Sıra geldi 4. pelerinin tarifine.

Hepsi çok güzel değil mi. 1. pelerinin yapılış şekli ile ve üzeri keçelerle, farklı kumaşlarla aplikeler yapılarak hazırlanmış okul öncesi pelerin yapımı örneklerini inceleyelim.

Şimdi 2 modelde pelerin dikimini videolu olarak göstermek istiyorum.

Kaynak : https://www.wikihow.com/Make-a-Cape

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler