Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kağıttan Yılbaşı Ağacı Nasıl Yapılır?

Yeni yıl yaklaşırken çok güzel bir projenin yapılışını hazırladık. Evde çocuklarımızla birlikte veya kendimiz keyifle yapabiliriz. 3 farklı projeden bahsedeceğiz. Hepsinde de temel malzeme olarak kağıt kullanıyoruz. Seçtiğiniz renklerde kağıttan ağaç yapımı modellerini çalışabilirsiniz. Kırmızı, yeşil ve beyaz renkleri çoğunluk olarak kullanıyoruz. Üzerine kar yağmış çam ağaçları yapıyoruz. Çam ağaçlarını süsleyerek yılbaşı ağacına çeviriyoruz.

Çok severek çocuklarımızla birlikte keyif alarak yapacağımız çalışmalara geçmeden önce daha önce yaptığımız farklı ağaç etkinliklerine göz atalım. En kolayından ağaçlar yapmıştık. Bu iki projede de ip kullanmıştık. Biri penye ipten çam ağacı yapımı bir diğeri ise ipten çam ağacı nasıl yapılır projesi. Her ikisini de elinizde olan renklerle deneyebilirsiniz. Örgü çam ağacı yapımı ise duvarlarınızı süsleyecek modellerden. Eğer kumaşlar üzerine ağaç desenlerini işlemek isterseniz, kasnak pano modelleri yapmak isterseniz etamin çam ağacı şablonlarına göz atabilirsiniz. Her biri çok güzel kendin yap projelerinden. Daha çok anlatımlı dekorasyon fikirleri, hobi dünyası projeleri var. Önceki içeriklerimizden hepsine ulaşabilirsiniz. Şimdi kağıttan yılbaşı ağacı nasıl yapılır öğrenme zamanı.

3 Boyutlu Ağaç yapımı

İlk olarak kağıttan yılbaşı ağacı nasıl yapılır anlatan videolarımızı izlemeden önce tamamlayacağımız ağaçların nasıl görüneceğine göz atalım. Böylece izleyeceğimiz videolarda nasıl ağaçlar yapacağımızı görmüş oluruz.

Kağıttan Yılbaşı Ağacı Nasıl Yapılır?

Kağıttan Yılbaşı Ağacı Nasıl Yapılır? 1

Kağıttan Yılbaşı Ağacı Nasıl Yapılır? 2

3 güzel video ile 3 farklı şekilde ağaç yapımını öğreneceğiz. Aslında temeller aynı şekilde atılıyor. Sadece süsleme kısmı değişiklik gösteriyor. Bir ağacımız quillingden oluşuyor. Quilling modellerini sevenler direk 2. videoya geçebilirler. Ama yine de önerim 1. videoyu da izlemeleri. İlk olarak 1. videoyu izleyelim. Ağacın nasıl durduğuna göz atalım.

Sırada 2. video var. Burada devreye kağıt telkari giriyor. İkinci ağacımızı quilling şeritleri ile yapıyoruz.

Boncuklarla, pullarla, incilerle ağaçlarımızı süsleyebiliriz. O halde 3. videoya geçip son ağaç projemizin detaylarını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler