Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çam Ağacı Yapımı

2020 yi nihayet bitirmek üzereyiz. İnşallah 2021 yılı 2020 yi aratmaz. Günlerimiz huzur içinde sağlık içinde geçer. Yeni yıl yaklaşırken güzel bir örgü çam ağacı yapımı ile devam edelim. Daha önce de çam ağacı modelleri ile ilgili hobi çalışmalarımız olmuştu. Boyamalar yaptık çam ağacı ile ilgili, kanaviçe çalışmaları yaptık. Motiften çam ağacı örü modeli yaptık. Amigurumi çam ağacı örgü modelleri yaptık. Krokodil örgü amigurumi çam ağacı yapımı beğeneceğiniz modeller arasında kolay bir örnek. İpten çam ağacı nasıl yapılır adım adım resimli olarak paylaştık. Püsküllerle yaptığımız bir çalışma. Kolay bir model. İsterseniz boncuklarla da süsleyebilirsiniz. Örgü çam ağacı yapımıörgü duvar süsü modelleri, örgü cam süsü olarak kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesini süslemek için kullanabilirsiniz. Daha küçük örerek bebek örgülerini, bebek yeleklerini süslemek için kullanabilirsiniz. Örgü aplike modelleri olarak da kullanılabilecek bir örnek. Çeşitli iplerle örerek birçok yerde kullanabilirsiniz.

Çam Ağacı Örgü Örneği

Duvarlarınızda, camlarınızda kullanacağınız çok güzel ve kolay bir örnek. Örgü çam ağacı yapımı şemalı anlatım. Şemadan çeviri yaparak anlatımını ayrıntılı olarak hazırladık. Hadi hemen örgü çam ağacı yapımı şemasını görelim.

5,5 mm tığ ve pamuklu iplerle örülmüş güzel bir çam ağacı. Sizde elinizde olan ipleri değerlendirmek için kullanabilirsiniz. Parça ipleri değerlendirmek için güzel bir proje.

Örgü Çam Ağacı Yapımı 3

Örgü Çam Ağacı Yapımı 4

Çam ağacına tepe noktasından başlıyoruz. 3 zincir çekip halka oluşturuyoruz. 2 zincir çekiyoruz ve halkanın içine 2 trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip ilk trazan üzerine aynı yere zincirin yanına 1 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekiyoruz. Sondaki trabzan üzerine aynı yere 2 trabzan yapıyoruz.

2. zincir çekiyoruz. Dönüyor zincirin yanına 1 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekiyor bir önceki turda yaptığımız 1 zincirin üzerine 3 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip son trabzan üzerine aynı yere 2 trabzan yapıyoruz. Bu şekilde devam ederek 5 trabzan olduğunda eksiltme yapıyoruz. İlmek kaydırma ile ortaya geliyoruz. 3 trabzan yapıyoruz 1 zincir çekiyoruz. Bir sonraki yerde 3 trabzan yapıyoruz. Ve tekrar artırmaya başlıyoruz.

Şemada x sık iğne, daire zincir, uzun çizgi trabzan anlamına geliyor. Artılar da sık iğne anlamına geliyor.

Örgü Çam Ağacı Yapımı 2

Örgü Çam Ağacı Yapımı 1

Örgü Çam Ağacı Yapımı

Örgü Çam Ağacı Yapımı 6

Örgü Çam Ağacı Yapımı 5

Kaynak : https://byclaire.eu/byclaire-friends-patroon-21/

https://www.instagram.com/yarnandothertreasures/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler