Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kağıt İpten Suluk Kılıfı Nasıl Örülür?

Kağıt ip örgü modelleriyle devam ediyoruz. Daha önce kağıt ipleri hep farklı örgülerde kullandık. Mesela kağıt ip şapka, kağıt ip supla, kağıt ip çanta ördük. Bugün ise örgü suluk kılıfı modellerine bir tarif ekliyoruz. Tabi aynı tığ işi örneğini farklı iplerle de örebilirsiniz. Koton ipler, akrilik ipler veya elinizde olan tüm iplerle örebilirsiniz. Hasır iplerle de çok güzel olur. Örneğimizin adı çilek, ananas veya badem olarak geçiyor. Bu örneği yine daha önce farklı modellerde de kullandık. Şallar, yelekler ördük. Örgü çanta modelleri ördük. Atkılar, fularlar, yelekler çeşitli dantel örnekleri ördük. Bugün muhteşem bir suluk kılıfı öreceğiz.

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz suluk kılıflarından bahsedeceğiz. Hasır iple veya rafya iple yada kağıt iple öreceğiniz rafya iple örgü suluk kılıfı yapılışı çok hoş bir örnek. Bu modeli ben koton iple örmeyi düşünüyorum. Yine koton iplerle ördüğümüz su şişesi taşıma çantası örme modeline göz atabilirsiniz. Çiçeklerle, papatyalarla tamamlanmış zarif örneklerden. Gelelim şimdi detaylarıyla kağıt ipten suluk kılıfı nasıl örülür öğrenmeye.

Kağıt İpten Suluk Kılıfı Yapılışı

Suluk kılıfını örmek için kağıt ip yada rafya ip tabi farklı iplerde olabilir kullanacağız. Tığ olarak ise 2,2 mm tığ kağıt ip için kullanacağız. Suluk kılıfının alt çap 6,5 cm – yükseklik ( kapak hariç) 17,5 cm- üst çap 8,5 cm. Askı ise 34 cm. Sizde elinizde bulunan mataralara, suluklara göre kılıflar örebilirsiniz.

Kağıt İpten Suluk Kılıfı Nasıl Örülür? 1

Kağıt İpten Suluk Kılıfı Nasıl Örülür?

Son olarak videoya geçelim ve baştan sona yapılışıyla kağıt ipten suluk kılıfı nasıl örülür öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler