Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Örgü Kalemlik

Evde kalan ipleri değerlendirme projesiyle devam ediyoruz. Sırada çok beğeneceğimiz amigurumi desenlerinde de çok kullandığımız bir model var. Tığ işi örgü kalemlik. Örgü lama, amigurumi lama modellerinin kalemliğe uyarlanmış hali. İsterseniz tığ kutusu, organizer olarak da kullanabilirsiniz. Pet şişe veya cam kavanoz gibi plastikleri kullanarak üzerine kılıf örüyor daha sonra kalemlik olarak kullanıyoruz. Hatta bu modelden yola çıkarak örgü saksı kılıfı modelleri de tasarlayabiliriz. Tabi taban kısmını daha büyük saksıya uyumlu şekilde örmek gerekir.

Tüm örgü kalemlik modellerimize burada değinmek çok zor. Ama birkaç modelden bahsetmek istiyoruz. Kolay ve kullanışlı modellerden oluşan kalemlikler ördük. Mesela örgü menekşe yapımı sık iğnelerle cam kavanoz üzerine kılıf örüp örgü aplike modelleriyle süsleyerek öreceğiniz modellerden. Bebek battaniye örgü modelleri ve yapılışında kullandığımız deseni yine kalemlik yapımında kullanmıştık. Renk renk çiçeklerden oluşan kalemliklerden. Kalemlik yapımı için sadece örgü iplerimizi kullanmıyoruz. Eski kot pantolonları değerlendirme projeleri kapsamında da kalemlikler yapıyoruz. En güzel örneklerine ise eski kottan kalemlik nasıl yapılır projesinden ulaşabilirsiniz.

Tığla Kalemlik Nasıl Örülür?

Örgü çiçek modelleriyle, püsküllerle veya farklı şekillerde süsleyeceğiniz çok hoş kalemlik yapılışı hazırladık. Lama desenlerinden amigurumilerden uyarlanan kolay örgü kalemlik modellerinden. Elinizde olan parça iplerle çeşitli desenlerde kalemlikler örebilirsiniz. Tığ işi örgü kalemlik de aynı tabanı örüp ayıcıklı, tavşanlı, Frida Kahlo veya farklı desenlerde kalemlikler örebilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Kalemlik

Kalemliğimiz çok sevimli görünüyor. Son olarak videoya geçip bu sevimli kalemliğin nasıl örüldüğünü öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler