Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Karton Kutudan Kale Yapılışı

Yine çocuklarımızı mutlu edecek bir çalışma ile karşınızdayız.  Ayakkabı kutusu süsleme ile ayakkabı kutusundan kale yapacağız. Sadece ayakkabı kutusu kullanmayacağız beraberinde tuvalet kağıdı rulosundan da yardım alacağız. :-) Çocuklarımızı televizyona bağlı hale getirmemek için bu şekilde beraber çeşitli etkinlikler yapabilirsiniz. Bu çalışmayı onlarla birlikte yapabilirsiniz. Tv karşısında oturmayan bir çocuk daha sağlıklı olur. Ayakkabı kutusu kaplama ile çalışmamıza başlayabiliriz. Bu arada daha önce karton kutu değerlendirme de ev yapımı langırt anlatmıştık ona da mutlaka çocuklarla etkinlik için bakmayı unutmayın.

Çocuklarla Etkinlik, Karton Kutu Değerlendirme

Karton Kutudan Kale Yapılışı 7

İstediğiniz malzemeyi kullanabilirsiniz. Kağıt mendil ile ayakkabı kutusunun etrafını silikon tabancası ile yapıştıralım.

Karton Kutudan Kale Yapılışı 11

Daha sonra kutunun üzerinde büyük bir delik keselim.

Karton Kutudan Kale Yapılışı 10

Şimdi kalenin üst katlarını yapacağız. Bir karton parçasını ayakkabı kutusunun üzerine uyacak şekilde keselim. Sonra 3 cm uzunluğunda üzerine küçük kesikler atalım. Daha sonra üzerine renkli kağıt yapıştıralım.

Karton Kutudan Kale Yapılışı 5

Karton Kutudan Kale Yapılışı 8

Sonraki işlem de kenar kısımlarına küçük kartonları süsleyip etrafına yapıştıralım. Tabanı için büyük bir karton alalım ve kağıt mendil ile kaplayalım.

Karton Kutudan Kale Yapılışı

Karton Kutudan Kale Yapılışı 2

Şimdi pembe kağıt ile tuvalet kağıdı rulolarını kaplayalım. Arkasından tuvalet kağıtlarının tepesini yapmak için ince bir kağıtla 2 adet daire kestik. Daireleri koni şeklinde birleştirdik.

Karton Kutudan Kale Yapılışı 4

Şimdi fotoğrafta görüldüğü gibi kapımızı oluşturalım.

Karton Kutudan Kale Yapılışı 6

Son olarak kutunun etrafını süsleyelim. Ayakkabı kutusundan kale hazır. Çocuklar mutlu biz mutlu. Kolay gelsin.

Karton Kutudan Kale Yapılışı 9

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler