Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kartondan Yapılan Oyuncaklar

Kendi oyuncağımızı yapabiliyor olmak sanırım genlerimizde var. Kartondan yapılan oyuncaklar konusu için çocukken yaptığım oyuncaklar ve oynadığımız oyunlar geldi aklıma. Malzeme yokluğumu yoksa farkında olmamak mı? Kartondan oyuncak yapımı hiç aklıma gelmedi. Ağaçtan ve çamurdan oyuncaklar, ayakkabıdan kamyonlar, bez bebekler vs. Plastik ve güzel, parlak ahşap oyuncaklar yoktu. Çağımızın nimeti diyelim. Elimizde oyuncak yapmak için bolca malzeme mevcut. Kağıttan, vernikli renkli, parlak ahşap malzemelerden, plastik kaplardan sayısız oyuncak ve oyunlar yapabiliyoruz. Renk renk, çeşit çeşit boyalar, süsler, simler, ipler, peluşlar, motorlarda cabası. İmkanlarımız eskiye nazaran çok çok fazla. Yazılarımız da saydığımız malzemelerle yapılan oyuncak, oyun ve tasarımlar konusunda bilgiler paylaşmaya çalışıyoruz. Daha önce detaylarını paylaştığımız Kartondan Oyuncak Yapımı ve kartondan tasarımlar hakkında detaylı bilgiler verdiğimiz, Kartondan Şekiller ve Yapılışları videolarının izlemenizi tavsiye ederim.

Kartondan Yapılan Değişik Oyuncaklar

Oyuncak yapımında detayları paylaşmamayı, hayal gücünüzü daha fazla kullanmanızı istiyoruz. Hem bu sayede bir den çok oyuncak fikrini sizlerle buluşturmuş olacağız. Yapımı kolay örnekleri paylaşıyoruz. Fotoğrafından nasıl yapıldığı çok açık. Sıcak silikon, boya yada renkli kağıtlarla süslemek mümkün.

Kartondan Oyuncak Yapımı 20

Kartondan Oyuncak Yapımı 22

Kartondan Oyuncak Yapımı 23

Kartondan Oyuncak Yapımı 24

Kartondan Oyuncak Yapımı 26

Kartondan Oyuncak Yapımı 27

Kartondan Oyuncak Yapımı 28

Kartondan Oyuncak Yapımı 29

Kartondan Oyuncak Yapımı 30

Kartondan Oyuncak Yapımı 32

Kartondan Oyuncak Yapımı 39

Kartondan Yapılan Oyunlar ve Kartondan Yapılan Eşyalar

Çok çocuklu ebeveynlerin ve kalabalık ailelerin daha çok tercih edeceğini düşündüğümüz, çocukların birlikte oynayabilecekleri oyunlar göreceksiniz. Bunlarda yukarıda paylaştığımız oyunlar gibi tarifsiz, kolayca yapabilirsiniz. Büyük karton kutular ve geniş bir yere ihtiyacınız olabilir.

Kartondan Oyuncak Yapımı 25

Kartondan Oyuncak Yapımı 24

Kartondan Oyuncak Yapımı 21

Kartondan Oyuncak Yapımı 38

Kartondan Oyuncak Yapımı 22

Kartondan Yapılan Tasarımlar Oyunlar

Toplamaktan bıktığınız şeyleri düzenli bir şekilde saklamak ve kullanmak için kullanışlı kutular. Çocuk odalarını hatta oturma odalarının duvarlarını süsleyecek tasarımlar. Çocuklarınızla beraber eğlenerek yapacağınız küçük sanatsal etkinlikleri de bu yazının altına paylaşıyorum.

Kartondan Oyuncak Yapımı 37

Kartondan Oyuncak Yapımı 36

Kartondan Oyuncak Yapımı 35

Kartondan Oyuncak Yapımı 34

Kartondan Oyuncak Yapımı 33

Kartondan Oyuncak Yapımı 31

Amacımız; naçizane, ilham olmak. Sağlıklı ve mutlu bir ev için gerekli olduğunu düşündüğümüz konularda, faydası olacağını düşündüğümüz paylaşımlar yapmaya çalışıyoruz. Eğlenen çocuklar, mutlu ebeveynler için… Sağlıcakla.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler