Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Eğitici Oyuncak Yapımı

Renk renk uçaklar yapıyoruz. Hayallerimizde bizi istediğimiz yere götüren uçaklar. Evde eğitici oyuncak yapımı için çocuklarımızın el becerilerini geliştirecek, hayal dünyalarını süsleyecek bir uçak yapıyoruz. Okul öncesi etkinlikleri olarak, sınıf içi etkinlik olarak çocuklarınızla, öğrencilerinizle birlikte yapabilirsiniz. Malzemeleri her yerde bulabilmek mümkün. Netten, kırtasiyelerden. Tahta mandal her yerde var. Dil çubuğu, dondurma çubuğu bulamazsanız kartonla da yapabilirsiniz. Kartonları kuru boya, pastel boya, sulu boya, akrilik boyalar gibi birçok kalemle boyayabilirsiniz. Aynı şekilde dil çubuklarını da. Oyuncak yapımı örneklerini ana renklerle yaparak çocuklarınıza renkleri öğretebilirsiniz. Aynı renklerle farklı oyuncakları ile renk eşleştirmeleri yapabilirsiniz. Eğlenceli oyuncak yapımını çocuklarınızla birlikte yaptığında daha fazla sevecekler. Keyifle yapacaklar.

Çocuklarımız için önerebileceğim birkaç oyun daha var. Kolay labirent yapımı. Bu yolda ilerlemek onlara heyecan verecek. Kolay mancınık yapımı içinde yine ahşap çubukları kullanmıştık. Uçak projesinden kalan dondurma çubukları ile mancınık yapabilirsiniz.

Mandaldan Uçak Yapımı

Bu oyuncağı yapmak çok eğlenceli olacak. Mesela renk renk uçaklar yapıp bir iple tavana yapıştırabilirsiniz. Dönenceler yapabilirsiniz. Bu proje için tahta mandal, dondurma çubukları, yapıştırıcı, akrilik boyalar, fırça, ahşap boncuk kullanacağız.

Evde Eğitici Oyuncak Yapımı

Önce dondurma çubuklarını, boncukları ve mandalları istediğimiz renge boyuyoruz.

Evde Eğitici Oyuncak Yapımı 1

Evde Eğitici Oyuncak Yapımı 2

Evde Eğitici Oyuncak Yapımı 3

Evde Eğitici Oyuncak Yapımı 4

Dondurma çubuklarının tam ortasına tutkal sürelim ve mandalı yapıştıralım. ( Tabi boyalar iyice kuruduktan sonra ) Kuyruk kısmına da bir dondurma çubuğu yapıştıralım. Ve kuyruktaki dondurma çubuğunun üzerine boncuk yapıştıralım. İsterseniz üzerine süslemeler yapabilirsiniz kanatların.

Evde Eğitici Oyuncak Yapımı 5

Evde Eğitici Oyuncak Yapımı 7

Evde Eğitici Oyuncak Yapımı 8

Uçaklar çok sevimli oldu. Çocuklarınız oynamak için sabırsızlanacaklar.

Evde Eğitici Oyuncak Yapımı 6

Evde Eğitici Oyuncak Yapımı 10

Evde Eğitici Oyuncak Yapımı 11

Evde Eğitici Oyuncak Yapımı 9

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler