Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeşilay Haftası Etkinlikleri Okul Öncesi

Yeşilay Haftasına özel çok güzel etkinlik fikirleri hazırladık. Yeşilay Haftası pano örnekleri hazırladık. Çocuklarımıza bazı alışkınlıkları küçük yaşlarda iken aşılamak lazım. Sigaranın, alkolün, uyuşturucunun ne kadar zararlı olduğunu. Hem maddi hem de manevi olarak bizlerden birçok şeylerden götürdüğünden bahsetmek gerekir. Bu konulardan bahsederken daha etkili ve kalıcı öğrenmeleri için Yeşilay Haftası etkinlikleri de hazırlayabiliriz. Etrafımızda alkol kullananlar, sigara içenler varsa zararlarından bahsedip kötü alışkınlıklarından kurtulması için yardımcı olmaya çalışabiliriz. Okul öncesi etkinlikleri kapsamında çocuklarımızla birlikte yapacağımız çok güzel etkinlikler hazırladık. Okulda veya evde yapabileceğimiz fikirlerden oluşan bir galeri hazırladık. Okullarda Yeşilay Haftası kutlamaları yaparken panolarımızı galeride gördüğümüz fikirlerde olduğu gibi renklendirebiliriz.

Okullarda pano hazırlarken veya çocuklarımızla birlikte özelde yapacağımız etkinliklerde sebze ve meyvelerle boyama etkinlikleri hazırlamıştık. Yeşilay Haftasına uygun boyama etkinlikleri yapabiliriz. Panoları süslemede kartondan çiçek yapımı etkinlikleri hazırlayabiliriz. Bugün nasıl çalışmalar yapabiliriz onlara göz atalım. Yeşilay Haftası etkinlikleri okul öncesi neler yapabiliriz inceliyoruz.

Okul Öncesi Yeşilay Haftası Etkinlikleri

Her yıl 1 -7 Mart arası Yeşilay Haftasını kutluyoruz. İlk olarak 1920 yıllarında Hilalı Ahdar olarak kurulan dernek Atatürk zamanında Yeşilay olarak değiştirilmiştir. İlk olarak alkole karşı kurulmuş şimdilerde ise sigara, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığı içinde mücadele edilmektedir.

İlk olarak galeriyi inceleyerek nasıl etkinlikler hazırlayabiliriz, okul panolarını nasıl süsleyebiliriz bir göz atalım.

Son olarak 2 güzel video izleyelim. Bu videolarda çocuklarımızla, öğrencilerimizle birlikte yapacağımız etkinlik fikirleri yer alıyor. Bu etkinlikleri evde veya okulda yapabiliriz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler