Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İp Mandala Nasıl Yapılır?

Örgü mandalalardan sıkça yazılarımızda bahsettik. Mandala nedir daha önceki yazılarımızda anlatmıştık. Mandala modelleri insanları rahatlatan çok güzel çalışmalardan oluşuyor. Boyama olarak yapılıyor. Renklerin birbiri ile uyumu ile yapılan güzel renk geçişleri ile yapılan resimler. Bu resimleri aynı şekilde yün mandala olarak da yapabiliyoruz. Yani örgü iplerini renkli, geçişli olarak örüp çok güzel örgü mandalalar yapıyoruz.

Örgü mandalalardan benim en beğendiğim örneklerden biri videolu mandala bahçe örgü modeli yapılışı. Battaniye olarak , yatak örtüsü olarak kullanılan bir model. Mandala örgüleri örgü bardak altığı modellerinde, duvar süslerinde ve birçok örgüde kullanabilirsiniz. Penye ipten mandala paspas yapımı da yapabilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir proje. Kalan iplerinizi mandala örgüler yaparak değerlendirebilirsiniz. Parça iplerinizi yine ip mandala olarak kullanabilirsiniz. Birazdan sizlere adım adım ip mandala yapılışından bahsedeceğiz.

İp Mandala Yapılışı

Basit ama çok eğlenceli bir çalışma. Duvar süslerinde, kapı süslerinde kullanabilirsiniz. Ahşap çubuklar ve iplere ihtiyacımız olacak bu çalışma için. Renk renk parça ipler kullanabilirsiniz. Hediyelik fikirleri içinde çok güzel bir model. Renk renk ipleri ahşap çubuklar etrafına farklı şekillerde sarılarak yapılan bir kendin yap projesi. Çok eğlenceli. Çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz. Eminim onlarda çok keyif alacaklardır.

Malzemeler

 • İstediğiniz boyutlarda ahşap çubuk ( 15 veya 30 cmlik ahşap çubuklar )
 • İplik
 • Makas
 • Cetvel
 • Sıcak silikon

İp Mandala Nasıl Yapılır? 22

Malzemeler hazırsa başlıyoruz. Önce ahşap çubukları fotoğraflardaki gibi orta noktalarından birbirine yapıştırıyoruz. Daha sonra ipleri farklı şekillerde ahşap çubuklara sararak mandalaları yapıyoruz. Resimleri takip ederek sizde evde yapabilirsiniz.

İnsanı rahatlatan çok güzel çalışma oldular.

İp Mandala Nasıl Yapılır? 20

İp Mandala Nasıl Yapılır? 21

İp Mandala Nasıl Yapılır?

Kaynak : http://honestlywtf.com/diy/diy-gods-eye/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “İp Mandala Nasıl Yapılır?”
 1. Beate dedi ki:

  Coole Idee. Die werde ich probieren.
  Liebe Grüße Beate

  1. Melek dedi ki:

   danke

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler