Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Labirent Yapımı

Okul öncesi etkinlikleri olarak renkli pipetlerle kolay labirent yapımı hazırladık. Renkli pipetleriniz yoksa normal pipette olur. Pipet yoksa kartondan eşit boylarda parçalar keserek engelleri oluşturabilirsiniz. Çocuklarımız için çok güzel etkinlikler hazırlıyoruz. Tatillerde veya ödev sonrası veya okul öncesi çocukların dikkat gelişimi için birçok oyunlar hazırladık. Kolay labirent yapımı dışında geri dönüşüm malzemeleri ile yaptığımız çalışmalar var. Evler yaptık mesela çocuklarımız için, yanardağ deneyleri, balon roket deneyi, kar taneleri, fosiller hazırladık. Dondurma çubukları ile evler, uçaklar, kolay mancınık yapımı gibi çalışmalar hazırladık. Tuvalet kağıdı ile oyuncaklar yaptık. Tuvalet kağıdı rulosu ile yapılan etkinlikler hazırladık. Kuşlar yaptık. Şimdi de çocukların çok seveceği hatta birlikte hazırlayacağınız bir oyuncak hazırladık. Hemen başlayalım.

Labirent Oyunu Yapımı

Kolay labirent oyunu yapımı için renkli pipetler, yapıştırıcı, ayakkabı kutusu lazım olacak. Akşamdan hazırlayıp sabaha çocuklarınıza sürpriz yapabilirsiniz. Eminim çok mutlu olacaklardır. Ve keyifle oynamaya başlayacaklardır. Çok kısa sürece hazırlayacağınız bir oyuncak. Çocuklarınızla birlikte hazırlayabilirsiniz. Labirentleri yaparken topun sığacağı delikler hazırlayarak oyuncağı daha heyecanlı hale getirebilirsiniz. Topu düşürmeden sona ulaşmak onlara keyif verecektir.

Malzeme listemizi yukarıda saymıştık. Ahşap boncukları eklemeyi unuttuk. İsterseniz boncukları boyayabilirsiniz.

Kolay Labirent Yapımı 5

Pipetleri eşit boyda keselim. Uzun plastik boncuklar varsa onları da kullanabilirsiniz. Etkinlik malzemeleri olarak satılıyor. Şimdi kutunun içine pipetleri yapıştıralım.

Kolay Labirent Yapımı 4

Kolay Labirent Yapımı 10

Kolay Labirent Yapımı 11

Kolay Labirent Yapımı 12

Kolay Labirent Yapımı 6

Ahşap boncuklarımızı boyuyoruz.

Kolay Labirent Yapımı 7

Kolay Labirent Yapımı 8

Artık labirentimiz hazır. Kolay labirent yapımını tamamladık. Çocuklarımızın keyifle oynamasını izleyebiliriz.

Kolay Labirent Yapımı 3

Kolay Labirent Yapımı


Kolay Labirent Yapımı 2

Kolay Labirent Yapımı 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler