Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boncuk İşlemeli Kutu Yapımı

Bu teknikten daha önce farklı projelerde bahsetmiştik. Şimdi şahane bir boncuk işlemeli kutu yapımı modeli hazırladık. Adım adım nasıl yapıldığı resimli olarak sizlere aktarmaya çalışacağız. Çok çok çok güzel bir çalışma. Sizde fikir edinerek bu çalışmadan başka alanlarda kullanabilirsiniz. Daha önce bu teknikle boncuk kolyeler yapmıştık. Keçe veya deri üzerine beğendiğiniz bir deseni renk renk boncuklarla tek tek dikerek yapıyorsunuz. Boncuk dışında farklı malzemeler de kullanabilirsiniz. Teller, tüller, tüyler, çeşitli boncuklar, taşlar, düğmeler, kumaşlar kullanabilirsiniz. Yine aynı teknikle kum boncuktan yusufçuk broş yapımı yapmıştık.

Yeşil ve grinin tonlarında boncuklar seçerek el yapımı broş modellerini oluşturmuştuk. Daha fazla modeli sitemizde görmeniz mümkün. Bu tekniği tül üzerine boncuk işleme olarak da yapabilirsiniz. Birçok yerde kullanabilirsiniz bu tekniği. Kutu yapımı kartondan bir model yapıp üzerini bu şekilde boncuklarla süsleyebilirsiniz. Mukavvadan kalpli kutu yapımı yapıp yine üzerine keçe veya deri üzerine boncuk işleme yapıp ve resimdeki adımları takip ederek kutu üzerine yapıştırarak kullanabilirsiniz. Elinizde olan kutuları bu teknikle süsleyebilirsiniz. Boncuk işlemeli kutu yapımı aşamalarına birazdan geçeceğiz.

Boncuk İşlemeli Kutu Nasıl Yapılır?

El emeği göz nuru bir çalışma. Boncuklar tek tek dikilerek yapılıyor. Önce desen belirliyoruz. Daha sonra seçtiğimiz boncuk ve süslemeleri dikerek resimdeki kutuyu yapıyoruz. Boncuk işleme modellerinden en güzel kutu örneklerini yapıyoruz. Kumaş üzerine boncuk işleme tekniği ile kutular, broşlar yapabilirsiniz. Boncuk işlemeli kutu yapımının gelelim malzeme listesine. Malzeme listesi olarak işleyeceğiniz desene göre pullar, boncuklar, tel kurtçuklar, tel, yapıştırıcı gerekli.

Boncuk İşlemeli Kutu Yapımı 34

Daha sonra işlemek istediğimiz desenleri belirleyip keçe veya deri üzerine aktarıyoruz.

Boncuk İşlemeli Kutu Yapımı 6

Boncuk İşlemeli Kutu Yapımı 4

Boncuk İşlemeli Kutu Yapımı 27

Boncuk İşlemeli Kutu Yapımı 30

Ve aşağıdaki adımları takip ederek boncukları işlemeye başlıyoruz.

Kumaşı boncuklarla işledik. Şimdi kutu kaplama modelleri zamanı.

Boncuk İşlemeli Kutu Yapımı 19

Boncuk İşlemeli Kutu Yapımı 24

Boncuk İşlemeli Kutu Yapımı

Ve kutu hazır. Muhteşem oldu. Ben bayıldım.

Boncuk İşlemeli Kutu Yapımı 17

Boncuk İşlemeli Kutu Yapımı 20

Boncuk İşlemeli Kutu Yapımı 26

Boncuk İşlemeli Kutu Yapımı 1

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/2354127-sozdaem-shkatulochku-s-vyshitoj-primuloj-vesennimi-tsvetami-i-kristallami-swarovski?msec=22

Benzer İçerikler
3 thoughts on “Boncuk İşlemeli Kutu Yapımı”
 1. Amalia Bernal Angulo dedi ki:

  quedo muy hermosa felicidades y gracias por compartir

 2. Amalia Bernal Angulo dedi ki:

  Hermoso trabajo. Felicitaciones. gracias por compartir

  1. Melek dedi ki:

   grasias

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler