Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Karton Kutu Kaplama Nasıl Yapılır?

Karton kutu kaplama tekniklerinden bahsedeceğiz. Evimizin her köşesinde kullanacağımız dekoratif kutu kaplama modellerinden bir örnek hazırladık. Makrome ipleriyle, halat iplerle, kalın hasır iplerle veya farklı kalınlıkta iplerle kumaşları, dantelleri birleştirerek çok güzel kutular yapıyoruz. Karton kutu kaplamada birçok kumaş çeşidini kullanabilirsiniz. Mesela çuval bezleri, pamuklu kumaşlar, pazen kumaşlar, eski kot pantolonları keserek yine kutu kaplamada kullanabilirsiniz. Zaman zaman kutu kaplama örneklerinden bahsediyoruz. Bugün pamuklu makrome ipleriyle kaplama yapılmış bir kutunun yapılışını öğreneceğiz. Öncesinde geçtiğimiz günlerde bahsettiğimiz kutulardan bahsedelim.

Bu paragrafta karton kutu kaplama fikirlerinden bahsedeceğiz. Örgüler, danteller, çeşit çeşit kumaşlarla kutuları kaplayabiliriz. Örneğin kotları kullanarak kutuları kaplayabilirsiniz. Tıpkı kotla kutu kaplama nasıl yapılır da olduğu gibi. Yine makrome ipleri, penye ipler veya halatlarla da kutu kaplayabilirsiniz. Makrome ipiyle kutu kaplama nasıl yapılır bahsetmiştik. Kanaviçe etamin örnekleriyle de kutuları kaplayabilirsiniz. Tıpkı kanaviçe kutu kaplama yapılışındaki gibi. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Karton kutu kaplama nasıl yapılır öğrenelim.

İple Kutu Kaplama Yapılışı

Tıpkı bir mağazan yüksek fiyatlara alınmış gibi duruyor. Halbuki kendimiz yaptık. Çokta güzel oldu. Fistolar ve ahşap boncuklarla süslediğimiz kutuyu çok beğeneceksiniz. Çeşitli boylarda kutuları beğendiğiniz iplerle kaplayabilirsiniz.

Karton Kutu Kaplama Nasıl Yapılır?

Makrome ipleriyle kutuları kaplıyoruz. Yoğurt kovaları, boya kutuları veya karton kutuları kaplayarak dekoratif sepet modelleri yapabilirsiniz. O halde hemen anlatıma geçelim karton kutu kaplama nasıl yapılır öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler