Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome İpiyle Kutu Kaplama Nasıl Yapılır?

Ünlü markalarda gördüğünüz dekoratif sepet modellerini evde daha ucuza mal ederek kendiniz yapabilirsiniz. Birazdan markalarda görülmüş pahalı bir kutunun daha ucuza mal edilerek nasıl yapıldığını öğreneceğiz. Sizde elinizde ayakkabı kutusu, boş koli varsa aynı adımları takip ederek çok güzel kutu kaplama modelleri yapabilirsiniz. Daha önce farklı eşyaları kullanarak da karton kutu kaplama tekniklerinden bahsetmiştik. Boncuk işlemelerle, eski dantel modelleriyle, kanaviçelerle kutular kapladık. Mesela dantelli kutu yapımı çok beğeneceğiniz modeller arasında. Üstelik yapımı da kolay. Kanaviçe kutu modellerinde ise yine evinizde olan kullanmadığınız kutuları kullanabilirsiniz. Yine ipek kadife kullanarak da kutular yapmıştık. Havluluklar, tespihlikler yapmıştık. Yine tuhafiyelerde, nette bulacağınız plastik kanvaslarla da kutular yapabilirsiniz. Mesela plastik kanvastan kutu yapımı size yapacağınız kutularda fikir verecek. Yeni model olan ve yapılışı kolay duruşu olay makrome ipiyle kutu kaplama nasıl yapılır öğrenelim.

İple Kutu Kaplama Nasıl Yapılır?

Pamuklu kumaşlar, çuval bizleri, makrome ipleri ve istediğimiz boyutlarda karton kutularla yapacağımız bir sepet. Evinizin her bölümünde kullanabilirsiniz. Ayrıca malzeme olarak makas, yapıştırıcı kullanacağız. Kutu yaparken sağlam, dayanıklı kolileri kullanabilirsiniz. Kutuyu süslemek için ahşap boncuklar, deniz kabukları kullanabilirsiniz.

Makrome İpiyle Kutu Kaplama Nasıl Yapılır?

Sepetimizi tamamladığımızda yukarıdaki gibi duracak. Kolay ve şık. Boş atılacak kutuyu bu şekilde değerlendirmek harika bir fikir. Son olarak videoya geçip makrome ipiyle kutu kaplama nasıl yapılır öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler