Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Nakışlı Takı Kutusu Yapımı

El nakışı modellerinden çok hoş bir anlatım hazırladık. El yapımı kutu modellerinden keyifle yapacağımız çalışmalardan. Kanaviçe etamin örneklerinden, dantel örneklerinden de aynı tekniklerle kutu yapabiliriz. Tığ işi örnekler, şiş örgü örnekleriyle kutular yapabiliriz. Bence çok güzel olur. Kutu kaplama tekniklerinin en güzel çalışmalarından güzel bir kutunun yapılışını hazırladık. Bu modelden yola çıkarak bizde kendi tasarımlarımızı oluşturabiliriz. Kutu yapımında birçok çalışmayı kullanabiliriz. Hobi dünyasına ait birçok tekniği, tarifi kullanabiliriz. Dantelli kutu yapımı yine kutu kaplama modellerinden fikir verecek çalışmalardan. Daha önce de kadife kutu kaplama modellerinden bahsetmiştik. Kadife havluluk modelleri yapmıştık. Mimuu youtube kanalımızdan veya önceki içeriklerimizden hepsine ulaşabilirsiniz. Boncuk işlemeli kutu yapımı yine benzer şekilde yapılan kutulardan. Kutuları çıtalarla evde kendimiz yapabiliriz. Veya hazır kutuları nakışlı takı kutusu yapımına çevirebiliriz.

Nakışlı Takı Kutusu Nasıl Yapılır?

El nakışı tekniklerinin bir arada kullanıldığı güzel bir kutu hazırladık. Bittiğinde çok şık duruyor. Beğendiğiniz, sevdiğiniz nakış türleriyle kutular yapabilirsiniz. Kanaviçe değerlendirme projeleri olarak daha önce olan kanaviçeleri değerlendirerek kutu yapımında kullanabilirsiniz. Eski kanaviçe değerlendirme projeleri kapsamında kare, dikdörtgen, yuvarlak gibi birçok kutuyu kaplayabilirsiniz.

Nakışlı Takı Kutusu Yapımı

Nakışlı Takı Kutusu Yapımı 1

Nakışlı Takı Kutusu Yapımı 2

Nakışlı takı kutusu yapımı bittiğinde harika duruyor. Nasıl yapıldığını ise hemen aşağıdaki videodan izleyeceğiz. Bu güzel modeller sayesinde çok güzel kutular yamaya devam edeceğiz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler