Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kadife Kutu Kaplama Nasıl Yapılır? Videolu Anlatım

Bu videomuzda sizlere kadife kutu modellerinden takı – tespih kutusu yapılışını anlatacağım. Daha önce detayları sizlere kutu kaplama çalışmalarımızdan videolu kadife takı kutusu , tespih kutusu yapılışında anlatmıştık. Kumaş ölçülerine, malzeme listesine oradan ulaşabilirsiniz. Benim böyle bir çalışmayı yapmak aklımda yoktu. Ama sizden nasıl yapıldığına dair birçok soru aldık. Ve ufak bir araştırma yaptım. Nasıl yapıldığına dair. Daha sonra kadife kutu malzemelerini nette satış yapan bir sayfadan aldım. Çevremde satış yapan yer bulamamıştım. Kumaş olarak ipek likralı kadifenin daha iyi olduğunu buldum araştırmalarımda . Daha esnek ve dokusu daha güzel bir kumaş. Fiyatı diğer kumaşlara göre biraz daha pahalı idi.

Çingene kadifesi kullanarak yapanlar da var. Ama ben o kumaşı biraz daha parlak durduğu için pek sevmedim. İlla kutuları almanız gerekmiyor. Evde beğendiğiniz bir kutuyu kaplayarak kullanabilirsiniz. Mesela tuvalet kağıdı rulosundan kutu yapımını anlatmıştık. O şekilde kutular hazırlayıp kumaş ile kaplayabilirsiniz. Şimdilerde plastik çamaşır sepetlerini kaplayarak çok güzel kadife kutu kirli sepeti modelleri yapıyorlar. Üzerlerini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Boncuklar, yapay çiçekler, kordonlar, taşlar, danteller, broşlar ile ev dekorasyonunuza uygun, zevkinize uygun çalışmalar yapabilirsiniz.

Kadife Kutu Kaplama

Kadife kutu modellerinden takı ve tespih kutusunun yapılışı aynı. Kutuların ebatları farklı olduğu için sadece kumaş kesimleri farklı oluyor. Teknik olarak yapılışı aynı şekilde. Bugünlerde kadife kutu modellerinden gondol ve söz tepsisi kaplamayı düşünüyorum. Onu da eğer çekebilirsem sizlerle videolu olarak paylaşacağım. Şimdi takı kutusunun yapılışına geçelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler