Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kartondan Dekoratif Sepet Yapımı

Dekoratif sepet modellerinden çok güzel bir modelin yapılışını hazırladık. Kartondan dekoratif sepet yapımı. Adım adım sepet yapımını öğrenecek çeşitli boylarda sepet yapabiliriz. Makrome ipi, ahşap çıtalar, yapışkan folyolar, karton kutu… Bu malzemeleri kullanarak ev dekorasyonunuza yakışacak çok güzel sepetler yapabilirsiniz. Kutu kaplama örneklerini az sonra paylaşacağımız modelden örnek alarak farklı modeller de tasarlayabilirsiniz. Karton kutular, ahşap kutular, plastik kutuları boyayarak, kaplayarak çok güzel yepyeni dekoratif sepet modelleri, dekoratif kutular yapabilirsiniz. Mesela dantelli kutu yapımı adından da anlaşıldığı gibi dantellerle süslenen modellerden. Kotla kutu kaplama nasıl yapılır paylaştığımız diğer projelerden. Eski kotları kullanarak, makrome iplerini, hasır iplerini kullanarak sepetler yapabilirsiniz. Kanaviçe kutu modelleri ise eski kanaviçeleri değerlendirerek yapacağınız modellerden. Daha fazla kutu kaplama örneklerini incelemek isterseniz önceki içeriklerimize göz atabilirsiniz. Şimdi yeni model sepetin yapılışını öğrenelim.

Kutu Kaplama Nasıl Yapılır?

Makrome ipi, çöp şişler veya çeşitli malzemeler kullanarak çok güzel sepetler yapabiliriz. Az sonra paylaşacağımız modelden fikir alarak çeşitli geri dönüşüm malzemeleri kullanarak sepetler yapabiliriz.

Kartondan Dekoratif Sepet Yapımı 4

Sepet yapımı için yukarıdaki malzemeleri kullanacağız. İp olarak elinizde olan malzemeleri kullanabilirsiniz. Penye ip, makrome ipleri, hasır ipler tercih edebilirsiniz.

Kartondan Dekoratif Sepet Yapımı

Kartondan Dekoratif Sepet Yapımı 1

Kartondan Dekoratif Sepet Yapımı 3

Kartondan Dekoratif Sepet Yapımı 2

Çok güzel görünüyor değil mi. Son olarak videoya geçelim ve kartondan dekoratif sepet yapımını öğrenelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.instagram.com/p/Cjnaj42IIS-/?img_index=3

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler