Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Tül Üzerine Boncuk İşleme

Tül üzerine işleme yapıyoruz bugün. Bu videodan sonra istediğiniz desenleri işleyebilirsiniz. Bugün gül ve yaprak işliyoruz. Yaptığınız bu işlemeyi birçok alanda kullanabilirsiniz. O kadar şık oluyor ki. Evde dikiş dikme ile ilgileniyorsanız süsleme için yaptığınız abiye elbise modellerine işlediğiniz tül işi modellerini monte edebilirsiniz. Dantel söz bohçası örnekleri üzerine işleyebilirsiniz. Yani kullanacağınız alan çok geniş. Nasıl yapılacağını anlatmak bizden işleme yapmak ve kullanacağınız alanı tercih edip kullanmak sizden. Evde dikiş için modellerde kullanabilirsiniz. Hobi dünyasında kendine yeni bir hobi arayanlar bu hobiyi deneyebilirler. Broş modellerinde , süslemelerde kullanabilirsiniz.

Tül Üzerine Boncuk İşleme Nasıl Yapılır?

Birçok alanda kullanacağınız güzel bir işleme örneğinden bahsediyoruz. Bu tarz bir paylaşımda ilk defa bulunuyoruz. Bu ilk olsun ve arkası gelsin inşallah. İnsanı rahatlatan çok güzel bir çalışma. Bocuklarla, pullarla isdediğiniz deseni istediğiniz gibi tasarlayarak işliyorsunuz. Ve bu el emeği ürününüzü istediğiniz alanda kullanıyorsunuz.

Teknik aynı tül üzerine deseni çiziyoruz. Kasnağa tülü gerdiriyoruz ve çeşitli boncuklar, pullar , taşlarla işliyoruz. Daha sonra işlediğimiz bu tülü istediğimiz yerde aplike ederek kullanıyoruz. Videoda farklı özel bir iğne kullanılmış. Bu iğnelerden Türkiye’de var mı bilmiyorum. Ama ince uçlu dikiş iğnesi ile de yapılabilir diye düşünüyorum.

İşte çok beğeneceğiniz tül işleme örneklerinden güzel bir çalışma.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler