Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Kottan Geri Dönüşüm Projeleri

Daha önce paylaştığımız eski kot pantolondan yapılmış 13 iyi fikir çok beğenilmişti. Şimdi yine çok beğeneceğiniz eski kottan geri dönüşüm projeleri hazırladık. Pantolonun hangi parçasını keseceğiniz ve nasıl ürünler hazırlayabileceğinizi gösteren güzel bir galeri. Eski kotlarınızı ip yapabilirsiniz. Dıy eski kot pantolondan halı yapılışı yapabilirsiniz. Benimde yapmak istediğim projeler arasında. Ama yeterli kot pantolon yok elimde. Organizerler, elbiseler, yelekler, tunikler yapabilirsiniz. Eski kottan çanta modelleri yapabilirsiniz. Bugün hazırladığımız projeler arasında yine bir çanta modeli var. Bileklik modeli var. Sonra telefon veya tablet kılıfı modeli var. Eşinizin, çocuklarınızın, babanızın, kendinizin eskiyen kotlarını atmayın. Birazdan göreceğiniz modeller gibi birçok projenin yapımında kullanabilirsiniz.

Eski Kottan Neler Yapılır Eskileri Değerlendirme

Yıpranmış, eskimiz kot pantolonlarınızdan çok güzel projeler hazırlayabilirsiniz.Ben şuan kendime bir çanta dikiyorum mesela. Üzerine stencıl şablon ile boyama yapacağım. Kemerlerini, fermuarlarını cep kısımlarını ayrı projelerde kullanabilirsiniz. Yine kemer köprülerini de ayrı projelerde kullanabilirsiniz. Eski kottan geri dönüşüm projeleri için kot pantolonun üzerine bulunan tüm parçaları kullanabilirsiniz. Eğer çok eskimediyse.

Eski Kottan Geri Dönüşüm Projeleri

Önce bir omuz çantası dikelim kendimize. Bunun için kot pantolonun hangi parçalarını kullanacağımızı görelim.

Eski Kottan Geri Dönüşüm Projeleri 2

Pembe ile gösterilen kısımları kullanarak harika bir çanta diktik. Çantanın üzerini aplikeler, boncuklarla süsleyebilirsiniz.

Eski Kottan Geri Dönüşüm Projeleri 7

Şimdi yine bir çanta yapıyoruz. Bu kez farklı parçaları kullanarak.

Eski Kottan Geri Dönüşüm Projeleri 3

Eski Kottan Geri Dönüşüm Projeleri 8

İkisi de çok güzel. Dilediğinizi yapabilirsiniz. Şimdi ise bir telefon kılıfı veya cüzdan yapılışını görelim.

Eski Kottan Geri Dönüşüm Projeleri 4

Eski Kottan Geri Dönüşüm Projeleri 6

Ve birde bileklik yapalım.

Eski Kottan Geri Dönüşüm Projeleri 1

Eski Kottan Geri Dönüşüm Projeleri 5

Kot pantolonu keserek ip yapabilirsiniz. Yaptığımız iplerle paspaslar, sepetler örebiliriz. Çanta için askı yapabiliriz.

Eski Kottan Geri Dönüşüm Projeleri 9

Kottan yapılmış birkaç proje örneği gördük. Sizinde aklınıza gelen fikirler daha önce duymadığımız yapmadığımız projeler gelirse yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Kaynak : http://www.bymiekk.nl/2012/09/ik-recykleer-van-jeans-naar_28.html#.W8iY3ugzbDf

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler