Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeniden Tasarlanmış Giysiler

Harika fikirlerle geldik. Sırada yeniden tasarlanmış giysiler var. Mesela bir gömleğin, kazağın, kot pantolonun yeniden düzenlenmiş hali. Küçük dokunuşlarla ünlü markalara taş çıkartacak, moda dergilerinden fırlamış gibi tasarımlar oluşturabiliriz. Kullanılmayan bir danteli pantolona, parça kumaşları gömleğe ekleyebiliriz. Birazdan en güzel kıyafet yenileme çalışmalarından örnekler hazırladık. Mesela parça parça kazaklar kesilmiş yeni bir tasarım kazak veya etek oluşturulmuş. Kazaklara, gömleklere, pantolonlara dantel eklemeleri yapılmış. Kullanmadığınız dantel modellerini kıyafetlerinize aplike edebilirsiniz. El nakışlarıyla, kanaviçe etamin işlemelerle, düğmelerle süslemeler yapabilirsiniz. Kendin yap kıyafetler tasarlayabilirsiniz. Gömleklerle pamuklu kumaşları, penye kumaşları  birbirine dikebilirsiniz. Eski kıyafetlerden yeni kıyafet yapma örneklerini inceleyebilir elinizde bulunan kıyafetlere göre tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Bir eteği yandan keserek fermuar ekleyebilir yepyeni bir model oluşturabilirsiniz. Stencıl şablon uygulamaları yapabilirsiniz. Nasıl yapabilirim diye soruyorsanız stencıl ile hırka yenileme projesini inceleyebilirsiniz. Kumaş boyalarıyla ceketlerinizi yenileyebilirsiniz. Mesela yırtılan bir deri ceketi eski deri ceket yenileme projesinde olduğu gibi yenileyebilirsiniz. Daha fazla fikir için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi yeni fikirlere geçelim.

Eski Kıyafetleri Değerlendirme Modelleri

Birbirinden güzel şahane fikirler. Dantellerle yapılmış elbiseler, gömlek altına, etek altına, pantolon altına dikilmiş fistolar, pötikare kumaşlar, danteller… Hepsi o kadar güzel ki. Beğendiklerinizi hemen kıyafetlerinize uygulamak isteyeceksiniz. Örneğin ben kazakların kesilerek yeni bir tasarıma yeni bir kazağa dönüştürülmüş hallerini çok beğendim. Sizde beğendiğiniz projeleri evde deneyebilirsiniz.

Şimdi yeniden tasarlanmış giysilere göz atalım.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler