Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gömlek Süsleme Teknikleri

Kendinize bir elbise dikmek , tunik dikmek istiyorsunuz. Ve üzerini nakışla süslemek istiyorsunuz. Sizlere elbise süsleme fikri hazırladık. Aşama aşama nasıl yapıldığı resimli olarak anlatılıyor. Sizde kendinize diktiğiniz kıyafetlerinizi bu şekilde nakışlarla süsleyebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde nakış örnekleri ile ilgili bir galeri hazırlayıp yayınlamıştık. Yapacağınız nakış süsleme modellerinden çok güzel örnekler var. En güzel el işleri modellerini derleyip bir araya getirdik. Örgü süsleme sanatında, kumaş kıyafetlerinizi süslemede, beyaz gömlek süslemede kullanabilirsiniz. Kanaviçe etamin örnekleri ile kıyafetlerinizi süsleyebilirsiniz. Boncuklarla, taşlarla, kurdele nakışı ile bluz süsleme modelleri yapabilirsiniz.

Gömlek Süsleme Nasıl Yapılır?

Zorluk seviyesi orta dereceli. Biraz dikiş dikmeyi ve biraz nakış biliyorsanız rahatlıkla yapabilirsiniz. Böyle bir çalışmayı ortalama 8 günde bitirebilirsiniz. Malzeme olarak , pamuklu kumaş , nakış iplikleri , iğne, makas, dikiş makinesi, nakış için desen kalıbı, karton, kasnak, madeni para, kalem, kopya kağıdı. Malzemelerimiz bu şekilde. Bu tarz bir tunik de dikebilirsiniz. Farklı şekillerde de. Yaka kısmı için, kollar ve etek ucu için desen işlemesi yapıyoruz. Ayrıca kollar ve önlerde antika ajur yapımı yapıyoruz. Çok keyifli olacak dikmesi ve işlemesi. Papatyalı bir desen işleyeceğiz. Çok basit bir modeli ufak bir nakış ile nasıl şık hale getirebilirsiniz onu göreceğiz.

Şimdi nasıl yapıldığını resimlerle adım adım görelim.

Çok güzel öyle değil mi . Ben bayıldım. Sizde evde kendinize düz kumaşlarla diktiğiniz gömlekleri, elbiseleri nakışlarla süsleyebilirsiniz.

Gömlek Süsleme Teknikleri 4

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/2490673-master-klass-rasshitaya-bluzka-russkaya-melodiya?msec=68

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler