Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hanımlara Giyim Konusunda Pratik Bilgiler

Hanımların ve beylerin dışarı çıktığında nezaket ve görgü için birtakım önemsediği kurallar mevcuttur. Bazen bu kurallar canımızı sıkabilir fakat resmi işlerde dikkat etmek gerekiyor. Kimi zamanda daha güzel görünmek için yapmamız gereken ufak düzenlemelere, pratik bilgilere ihtiyaç duyuyoruz. Beyaz giysilerdeki lekeler, ayakkabı lekeleri, sütyen askılığının gözükmesi ve daha birçok noktada pratik işlemler ile günümüzü kolaylaştırabiliriz. Hatta kurtulmak istediğimiz eşyalarımızı geri kazanabiliriz. Fermuarı bozulmuş kot pantolonları yeniden kullanabilir hale getirebiliriz. İşte bu içeriğimizle hanımlara ve kısmen beylere bu tarz bilgiler aktarmaya çalışacağım. Daha fazla pratik bilgiler için bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

Sütyen Askısı Gizleme

Bazı zamanlar giydiğimiz askılı elbiseler ile sütyenimizin askısı farklı farklı yerlerde oluyor bu da görünüş açısından hiç hoş olmuyor. Bu noktada yapacağımız sütyen askısı için elbisemize mümkünse iç taraftan bel kemerleri gibi bir yol yapacağız veya çıt çıt kullanarak elbise askısının altında kalmasını sağlayacağız. Tabi elbisenin durumuna göre farklı yöntemlerde denenebilir.

Hanımlara Giyim Konusunda Pratik Bilgiler

 

Eğer arka taraftan sütyen askılarını gizlememiz gerekiyorsa bunun içinde ataç kullanabiliriz. Sanırım görsel ile daha net anlaşılacaktır.

Hanımlara Giyim Konusunda Pratik Bilgiler 2

 

Kot Pantolon ve Giysilerden Sakız Çıkarma

Bunun için ihtiyacınız olacak tek şey bir buz parçası. Buzu sakız olan noktaya sürdüğünüzde sakızın kolaylıkla çıktığını göreceksiniz.

Hanımlara Giyim Konusunda Pratik Bilgiler 1

 

Yırtılan Kot Pantolon Tamiri

İster istemez sürekli kullandıkça kot pantolonların genellikle dizleri eskimekte belli bir süre sonra da yırtılmakta. Peki ya başka bir yerinde problem yoksa bu kot pantolonu atmak ne kadar doğru olur? Bu kotu tekrar kullanabilir hale getirmeliyiz. Özellikle hanımlar bu noktada oldukça şanslı. Güzel bir kumaş ile kota yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Dikilecek ufak motiflerde ayrı bir renk katacaktır. Dilerseniz detaylı olarak bu yazımızı eski giysileri geri dönüşümle kullanma yazımızı okuyabilirsiniz.

Hanımlara Giyim Konusunda Pratik Bilgiler 3

 

Kot Pantolon Fermuar Tamiri Nasıl Yapılır

Yine pratik bir yöntemle terziye gitmekten kurtuluyoruz. Ben denemedim fakat dışardan nasıl gözükür bilemiyorum. Fakat tişört ve bluz gibi üst giyim altında kalacaksa veya kemerin çok sorun olmaz düşüncesindeyim. Resim gayet net nasıl yapılacağını özetliyor. Dilerseniz diğer kot pantolon değerlendirme yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Hanımlara Giyim Konusunda Pratik Bilgiler 4

 

Tüylenen Giysileri Temizleme

Burada da tek ihtiyacımız bir traş bıçağı olacak. Tüylü bölgeye sürdüğümüzde tüylerin bıçağa nasıl geldiğini göreceksiniz.

Hanımlara Giyim Konusunda Pratik Bilgiler 5

 

Örgü Giysilerde Dışa Çıkan İp

Yapılacak yine oldukça basit. Dışarı kaçmış ipi içeri çekeceğiz. Yapmamız gereken tığ ile iç taraftan ipi çekmemiz.

Hanımlara Giyim Konusunda Pratik Bilgiler 6

 

Kaynak:
http://notedlist.com/super-helpful-clothing-hacks-every-woman-should-know/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler