Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Peluş Puf Nasıl Dikilir?

Puf modellerinden sizlere yeni ve son çıkan modelleri paylaşmaya devam ediyoruz. Sizlere kürk kumaşlarla, peluş kumaşlarla dikilmiş evinizin her köşesine yakışacak peluş puf modelleri dikiyoruz. Çok ileri düzeyde dikiş bilmeye gerek yok. Düz dikiş bilmeniz yeterli. Kalıp hazır. Yazıda bulunan kalıbı kullanarak peluş puf dikebilirsiniz. Aynı kalıbı kullanarak da döşemelik kumaşlarla puflar dikebilirsiniz. ÖRgü ipleri ile ördüğünüz kumaşlara da iç astarlarla puf yapabilirsiniz. Peluş halılar, peluş kumaşlarla sevdiğiniz renklerde puflar dikebilirsiniz. Peluş pufa geçmeden önce dikebileceğini iç mekan dekorasyonunuza şıklık katacak puflara değinelim. Penye iplerle örgü puflar örmüştük. Çok sevildi, çok örülmüştü. Şiş örgü örneklerinden haraşo modelini kullanmıştık. Değişik şiş örgü örnekleri ile de penye iplik puf yapımı örüldü. Hasır ipten puf nasıl yapılır diğer örneklerimizden. Kumaş ve hasır ipi aynı anda kullanarak yapıyoruz pufu. Peluş kumaşla yine güzel bir çalışma yapmıştık. Tabure yapımı kendin yap projesi. Battaniyeleri, halıları, kumaşları değerlendirerek puflar, tabureler yapabilirsiniz.

Peluş Puf Yapımı

Evinizi daha şık daha rahat hale çevirmek isteyenler dekor ürünlerinde kendi yaptığı ürünleri kullanmayı sevenler için harika bir proje hazırladık. Suni kürklerle yapılmış güzel bir puf. Pufla güzel bir kitap okuma köşesi yapabilirsiniz. Kahvenizi, çayınızı yudumlayabilirsiniz. Çocuklarınız içinde güzel bir kitap okuma köşesi olacaktır. Pufun kalıbını hazır. Malzeme listesinde kalıbı bulabilirsiniz. Yazıcıdan çıktı alarak kalıbı hazırlayabilirsiniz.

  • 3 m Suni kürk ( veya seçtiğiniz bir kumaş)
  • Elyaf
  • Makas
  • Peluş puf kalıp
  • Toplu iğne
  • Dikiş makinesi

Peluş Puf Nasıl Dikilir?

Önce kalıbı hazırlayarak başlıyoruz. Çıktı alıyoruz. Parçaları birleştiriyoruz. Kalıbı hazırlıyoruz. Kalıbı hazırladıktan sonra kumaşın yönüne dikkat ederek kalıbı kumaş üzerine yerleştiriyoruz. Tersinden yerleştiriyoruz. Kumaşın yönüne dikkat etmeyi unutmayın. Tüylü bir kumaş kullanacaksanız tüyleri iç kısma almayı unutmayın. Sadece kumaşı kesmeliyiz.

Peluş Puf Nasıl Dikilir? 1

Peluş Puf Nasıl Dikilir? 2

Peluş Puf Nasıl Dikilir? 3

Peluş Puf Nasıl Dikilir? 4

Kestiğimiz kumaşları toplu iğne ile birleştirelim. Dikiş makinesi ile dikmeye başlayalım. Doğru ayağı ve doğru iğneyi kullandığımızdan emin olalım.

Peluş Puf Nasıl Dikilir? 5

Peluş Puf Nasıl Dikilir? 6

Peluş Puf Nasıl Dikilir? 7

Peluş Puf Nasıl Dikilir? 8

Peluş Puf Nasıl Dikilir? 9

Dikme işlemi tamamlandıktan sonra en son parçada biraz açıklık bırakalım ve bu kısımdan pufun içini dolduralım. İçini doldurduktan sonra kalan açıklığı da dikelim.

Peluş Puf Nasıl Dikilir? 10

Peluş Puf Nasıl Dikilir? 11

Peluş Puf Nasıl Dikilir? 12

Puf çok güzel oldu. Sevimli dostlarımız içinde güzel bir yatak olacak.

Peluş Puf Nasıl Dikilir? 13

Peluş Puf Nasıl Dikilir? 14

Sıra geldi peluş puf nasıl dikilir videolu izlemeye.

Kaynak : https://weallsew.com/bean-bag-chair/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler