Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Jile Elbise Dikimi

Jile elbise dikimini oyuncak bebekler için yapıyoruz. Ama bence kendi kıyafetlerimizde de uygulayabiliriz. Kız çocuklarımız için kendimiz için genç kızlarımız için jile elbise modelleri dikebiliriz. Buradaki adımları takip etmek ve kendi kalıplarımızı kullanarak elbise modelleri dikebiliriz. Model olarak çok beğendim. Amigurumi bebek modellerine, bez bebek modellerine dikebiliriz. Kendi kalıplarımızdan model uyarlaması yaparak kendimize dikebiliriz. Adım adım jile elbise dikimi fotoğraflarını inceleyeceğiz. Eğer bez bebek dikmek ve ona güzel bir elbise dikmek isterseniz bez bebek için tarife bez bebek yapımından ulaşabilirsiniz. Sonrasında az sonra paylaşacağımız adımları takip ederek güzel bir elbise dikebilirsiniz. Çocuklarımızın her zaman oynadıkları bebeklere de dikebilirsiniz elbiseyi. Elbise için yeniden tasarlanmış giysiler oluşturabilirsiniz. Nasıl derseniz gömlekleri, etekleri, pantolonları kesip, biçip dikip çocuklarımıza, kendimize yada oyuncaklarımıza kıyafetler dikebiliriz. Bir kazaktan pantolon, tayt dikebiliriz. Gömlekten yeni gömlek yapımı, gömlekten elbise yapımı gibi projeler oluşturabiliriz. Eski kot pantolonları değerlendirme projeleri arasında birçok dikiş modelleri örnekleri oluşturabiliriz.

Jile Nasıl Dikilir?

Kadife kumaşlar, kot kumaşlar ile şahane salopet modelleri dikiyoruz. Modelden yola çıkarak kendi kalıplarımıza aynı modelden dikiyoruz. İlk defa dikiş dikecekler belki zorlanabilirler. Dikiş kalıpları olarak Güler Erkan dikiş kalıpları, Burda dergileri var. Oradan kendi bedeninize uygun olan bir kalıp çıkartabilirsiniz. Yada kendi kıyafetinizden kalıp çıkartma işlemleri yaparak model uyarlayarak jileyi dikebilirsiniz. Şimdi jile elbise dikimi aşamalarını inceleyelim.

İlk olarak kullanacağımız kumaşı 2 ye katlıyoruz. Düz kısmı içte kalacak. Sonra kalıbı yerleştiriyoruz. Dikiş paylarını vermeyi unutmuyoruz.

Jile Elbise Dikimi 13

Arka kısmın kalıbını da kumaşa yerleştirelim. Resimde gördüğümüz gibi omuz askısı için uzun keselim.

Jile Elbise Dikimi 14

Aynı şekilde ön ve arka kalıbı kullanarak astar kesiyoruz.

Jile Elbise Dikimi 15

Şimdi yan dikişlerden başlayarak aşağıdaki adımlarda olduğu gibi elbisenin parçalarını birleştirelim.

Elbisenin son halini merak ediyor musunuz? O zaman bekletmeden hemen inceleyelim.

Jile Elbise Dikimi 12

Jile Elbise Dikimi 5

Jile Elbise Dikimi 2

Jile Elbise Dikimi 6

 

Kaynak: http://poupeecouture.canalblog.com/archives/2016/03/02/33453046.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler