Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

DIY, Tişört Üzerine Kolay Baskı Yapılışı

Yeni doğan bir bebeğe verilebilecek en güzel hediye kendi el emeğiniz olan bu baskılı zıbınlar. Bu teknikle farklı resimler, üzerine isimler yazabilirsiniz. Mesela üzerine bir papyon, bir kravat, canım annem, canım babam gibi birçok farklı yazı yazabilirsiniz. Büyük marketlerde bulabileceğiniz dondurucu kağıt ile tişörtler üzerine birçok baskı yapabilirsiniz. Soğuk kalması gereken ürünleri paketlemek için kullanılıyor. Bu dondurucu kağıt ile boyama işlemini sadece tişört üzerine baskı olarak düşünmeyin. Eski hırka yenileme işleminde kullanabilirsiniz. Desenli duvar boyama olarak da kullanabilirsiniz. Desen çizip duvara yapıştırıp daha sonra boyama işlemi yaparak. Sizlere daha önce bu konu hakkında bir yazı yayınlamıştık.

Eğer sizde benim gibi etrafınızda dondurucu kağıt bulamadıysanız üzülmeyin. Evde dondurucu kağıt yapımı ile artık kendi desenlerinizi oluşturabilirsiniz.

Evde Dondurucu Kağıt Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • Hava yolu ile gönderilen postalarda kullanılan kağıt yaprak
  • Plastik poşet ince
  • Ütü
  • Makas
  • Kretuar
  • Kalem

DIY, Tişört Üzerine Kolay Baskı Yapılışı 5

Alternatif olarak kullanabileceğiniz malzemeler siyah çöp poşeti, beyaz kağıt

Kumaş üzerine baskı yapmak istiyorsanız deseni öncelikle kağıdın üzerine çizin. Netten çıktı olarak da alabilirsiniz. Plastik poşeti dikdörtgen şeklinde keselim. Yani kağıdın büyüklüğüne göre ayarlayalım. Kağıdın tüm kenarın örten plastik elde etmiş olacaksınız.  Kağıdın desenli değilde diğer tarafına plastiği yerleştirip ütülemeye başlayalım. Desenli taraftan ütüleyeceğiz.

DIY, Tişört Üzerine Kolay Baskı Yapılışı

DIY, Tişört Üzerine Kolay Baskı Yapılışı 1

 Tişört Üzerine Baskı Nasıl Yapılır ?

Dondurucu kağıt üzerine desenleri çizdikten sonra tişört üzerine yerleştirip ütüleyelim. Parlak taraf üst kısımda olacak. Daha sonra kumaş boyası ile boyamaya başlayın. Çizgili, sade, ekoseli. Nasıl boyamak isterseniz o şekilde boyayın.

DIY, Tişört Üzerine Kolay Baskı Yapılışı 8

DIY, Tişört Üzerine Kolay Baskı Yapılışı 6

DIY, Tişört Üzerine Kolay Baskı Yapılışı 2

DIY, Tişört Üzerine Kolay Baskı Yapılışı 11

Boya kuruduktan sonra dondurucu kağıdı çıkartın. Ve baskılı tişörtler hazır. Kendi el emeklerinizi kendinize özgün desenler yaratarak paraya dönüştürebilirsiniz.

DIY, Tişört Üzerine Kolay Baskı Yapılışı 12

DIY, Tişört Üzerine Kolay Baskı Yapılışı 7

DIY, Tişört Üzerine Kolay Baskı Yapılışı 3

DIY, Tişört Üzerine Kolay Baskı Yapılışı 10

DIY, Tişört Üzerine Kolay Baskı Yapılışı 9

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler