Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Deniz Kabuğundan Bileklik Yapımı

Bileklik modelleri veya halhal modelleri olarak kullanacağımız kolay çalışmalardan. Boncuklar, makrome bileklik modelleriyle birlikte kullanabiliriz. Deniz kabuğundan bileklik yapımı için sevdiğiniz aksesuarları kullanabilirsiniz. Mesela deniz atları, filler, püsküller, boncuklar kullanabilirsiniz. Deniz temalı bileklikler hazırlayabilirsiniz. Renkli iplerle, mavi boncuklarla çalışabilirsiniz. Deniz kabuğu bileklik yapımı arasına tahta boncuklar da kullanabiliriz. Sadece bileklik – halhal değil kolyeler de yapabiliriz. Mesela güzel ve kolay bir kolye yapılışına el yapımı deniz kabuğu kolye yapılışından ulaşabilirsiniz. Kolay deniz kabuğu bileklik yapımı için malzemeleri hazırlamaya başlayalım. Sonra videoda olduğu gibi örmeye başlayabiliriz.

Deniz Kabuğundan Bileklik Nasıl Yapılır?

Makrome bileklik yapımı için önceki yazıları karıştırmanız, onları incelemeniz yeterli. Beğendiğiniz modellerle hepsini harmanlayarak birlikte kullanabilirsiniz. Makromeler deniz kabuğu bileklik modelleri yanlarına çok yakışacak. İnciler, mavi boncuklar çok yakışacak. Deniz kabuğundan bileklik yapımı için aşağıdaki malzemeleri kullanacağız.

Deniz Kabuğundan Bileklik Yapımı

Malzemeler hazırladıktan sonra aşağıdaki videoda olduğu gibi bilekliğimizi yapabiliriz. Mesela yine aşağıda olduğu gibi sadece boncuktan bileklikler, makromeden bileklikler örebilir beraber kullanabiliriz. Yeni model bilekliğimiz bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek.

Deniz Kabuğundan Bileklik Yapımı 5

Yanında çeşitli aksesuarlar kullanabiliriz. Malzemeler nette satılıyor. Güvenli yerlerden alış veriş yapabilirsiniz. Yaz temalı bilekliklerde yaz figürleri, deniz figürleri kullanabiliriz. Metal aksesuarlar kullanabiliriz. Aşağıda gördüğümüz gibi daha önce yaptığımız bilekliklerle birazdan yapacağımız bilekliği birlikte kullanabiliriz.

Deniz Kabuğundan Bileklik Yapımı 1

Deniz Kabuğundan Bileklik Yapımı 2

Deniz Kabuğundan Bileklik Yapımı 3

Evet modellerimizi inceledik. Şimdi nasıl yapıldığını inceleme zamanı. Malzemeler kolay ulaşılabilir, bileklik hemen yapılabilir. Hadi izleyelim. Deniz kabuğundan bileklik yapımını öğrenelim.

 

Kaynak : https://www.beadsandbasics.com/nl/schelpjes-armbandje-maken-van-macrame-draad.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler