Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Plaj Kıyafeti Nasıl Dikilir?

Sizlere pratik plaj kıyafeti nasıl dikilir öğrenmek için güzel bir model hazırladık. Hayatın normale dönmesini, corona virüsün, covit- 19 un tamamen bittiği günleri hayal ediyoruz. Tatildeyiz. Deniz kenarında, dalgaların sesini dinliyoruz. Bu kalıbı kullanarak birçok farklı kumaşlar ve süslemeler ile kendinize kıyafetler dikebilirsiniz. Dikiş için pratik tarifleri kolayca dikebilirsiniz. Batik desenli, dantelli, yazmalardan, pamuklu kumaşlardan çalışmalar yapabilirsiniz. Tatil için kendiniz bir şeyler yapmak isterseniz güzel fikirlerimiz var. Dıy stencil şablon ile plaj havlusu ile plaj kıyafeti modellerinizi tamamlayabilirsiniz. Kendinize çok şık pareo modelleri dikebilirsiniz. Evde pareo plaj eteği nasıl dikilir aşamalı olarak önceki yazılarımızda bulabilirsiniz.

Plaj Elbisesi Nasıl Dikilir

Plaj elbisesi nasıl dikilir fotoğraflarla sizlere anlatımın hazırladık. Daha uzun yapabilirsiniz. Boyunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Pantolon üzeri tunik olarak da giyilebilir. Dikmesi oldukça pratik. Hadi başlayalım.

Plaj kıyafeti için 2 m kumaşa ihtiyacımız olacak. Daha uzun istiyorsanız kumaş ölçüsünü artırabilirsiniz. İnce lastik iplik gerekli. Kenar süslemeleri için ponpon şerit kullanacağız. Makas kullanacağız ve dikiş makinesi. Kenar biye kullanacağız. Hazır biyelerden alabilirsiniz. Malzemeler hazırsa başlıyoruz. Öncelikle hem belimizi hemde omuzlarımızı ölçmekle başlayalım. Omuz genişliğimize 50 cm ekleyelim. Ardından bel ölçünüzün yarısından 30 cmden büyük olduğundan emin olun. Yani örneğin omuzlar 40 cm + 20 cm daha ekliyoruz. 60 cm genişliğinde oluyor. Bel ölçümüzün yarısı ise 25 cm diyelim. 60 – 25 = 35 büyük olduğu için oluyor. Eğer oran büyük olmazsa kumaş üzerinde geniş olacak şekilde ayarlama yapmanız gerekiyor.

Şimdi kumaşı resimdeki gibi 4 de katlayalım.

Plaj Kıyafeti Nasıl Dikilir? 3

Ve dikmeye başlıyoruz.

Plaj Kıyafeti Nasıl Dikilir? 5

Kırmızı ile gösterilen kısımlara lastiği dikiyoruz.

Plaj Kıyafeti Nasıl Dikilir? 10

Ve hazır. Keyifle kendi ellerinizle diktiğiniz plaj elbisenizi giyebilirsiniz. Aşağıdaki model ise benzer tarzda yapılan dairesel plaj elbise. Plaj elbisesi nasıl dikilir fotoğrafla açıklanmış.

Plaj Kıyafeti Nasıl Dikilir?

Şimdi örnekleri görelim. Ve modelleri inceleyip kendimize özel tasarımlar yapalım.

Plaj Kıyafeti Nasıl Dikilir? 6

Plaj Kıyafeti Nasıl Dikilir? 7

Plaj Kıyafeti Nasıl Dikilir? 8

Plaj Kıyafeti Nasıl Dikilir? 11

Plaj Kıyafeti Nasıl Dikilir? 12

Plaj Kıyafeti Nasıl Dikilir? 13

Plaj Kıyafeti Nasıl Dikilir? 9

Plaj Kıyafeti Nasıl Dikilir? 2

Plaj Kıyafeti Nasıl Dikilir? 1

Kaynak : www.mellysews.com/sew-a-beach-cover-up/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler