Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yorganlama Nasıl Yapılır?

Adım adım resimli olarak yorganlama nasıl yapılır bahsedeceğiz. Ben dikişe yeni başladım. Henüz öğrenmedim. Ama böyle bir tekniği yapılışını araştıranlar , yorganlama tekniği yapımı arayanlar için güzel bir teknik olmuş. Güzel ve anlaşılır bir galeri. Yorganlama tekniği birçok yerde kullanılıyor. Özellikle el işi yapılan ürünlerde seccade modellerinde, masa örtülerinde, yatak örtüsü yorganlamada , patchworklerde kullanılıyor. Seccade modelleri kurdele nakışı yaptınız. Daha güzel görünmesi için yorganlama tekniğini kullanabilirsiniz. Ben seccade ve yatak örtüm için yorganlama tekniğini kullanmıştım. Annem maraş işi yatak örtüsü ve maraş işi seccade modelleri yapmıştı. Ve onu yorganlama yapan biri ile görüşüp yaptırmıştık. Yorganlama ayrı bir hava , güzellik katıyor el işi çalışmalara. Daha önce cupcake kumaş tutacak yapılışından bahsetmiştik. Basit bir yorganlama tekniği uygulamıştık. Sizde dikişle ilgili birçok projenizde yorganlama tekniğini kullanabilirsiniz. Şimdi yorganlama nasıl yapılır adım adım resimli olarak görelim.

Yorganlama Tekniği Nasıl Yapılır?

Öncelikle bir yorganlama şablonu belirliyoruz. Ve bu şablonu istediğimiz kumaşa aktarıyoruz. Daha sonra yorganlama ayağı ile deseni dikmeye başlıyoruz. Yapmak istediğiniz desene göre, projeye göre bitme süresi uzayacaktır. Modeldeki gibi bir el yapımı amerikan servis yapacaksanız 1 günde bir çalışmayı bitirebilirsiniz.

Malzemeler

  • Suda çözünür tekstil kalemi
  • Pamuklu kumaş veya saten kumaş
  • Dikiş makinesi
  • İplik
  • Kapitone elyaf

Biz örnekte amerikan servis yaptığımız için 40 * 50 ölçülerde kumaş kullandık. Ve aşağıdaki şablonu uyguladık.

Yorganlama Nasıl Yapılır? 20

Deseni belirledikten sonra kumaş üzerine aktarıyoruz. Ve kumaşın altına elyafı yerleştiriyoruz. Elyafın altına da yine aynı kumaştan yerleştiriyoruz.  Dikerken kaymaması için iğneliyoruz. Çizdiğimiz desenin üzerinden uygun renkli iple dikmeye başlıyoruz. Dikme işlemi bittikten sonra kenar kısmı için biye geçiriyoruz. Şimdi yapılış aşamalarını resimli olarak görelim.

Ve bitti. Süper oldu.

Yorganlama Nasıl Yapılır? 24

Yorganlama Nasıl Yapılır? 25

Yorganlama Nasıl Yapılır? 22

Yorganlama Nasıl Yapılır? 21

Yorganlama Nasıl Yapılır? 19

Yorganlama Nasıl Yapılır? 11

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/1928705-shem-beluyu-salfetku

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler