Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pratik Gelinlik Dikimi

Evde kendi gelinliğini dikmek isteyenler için pratik gelinlik dikimi hazırladık. Gelinlik dikim aşamalarını fotoğraflarla görebilirsiniz. Bu işi ilerleterek butik gelinlik mağazası açıp kendi diktiğiniz gelinlikleri satabilirsiniz. Yine aynı teknikle farklı renkte kumaşlarla abiye elbise dikimi de yapabilirsiniz. Yapılışı çok ayrıntılı değil ama fikir veriyor nasıl yapıldığına dair. Dikiş projelerinden sizlere zaman zaman bahsediyoruz. Elbiseler, tunikler, etekler, gömlekler diktik kendimize. Eşimizin gömleklerini değerlendirerek kızlarımıza elbise diktik. Bayan tulum nasıl dikilir kısaca bahsettik. Kolay elbise dikimi anlatımlı olarak paylaşmaya çalıştık. Dikiş konusunda çok profesyonel olmadığım için daha çok kolay projeleri tercih ediyoruz. Karmaşık projeleri, detaylı projeleri anlatmak biraz zor oluyor. Kısaca resimlerle pratik gelinlik dikiminden bahsedeceğiz. Gelinlik dikimi için gerekli malzemeleri temin ettikten sonra bu ve buna benzer projeleri dikebilirsiniz.

Gelinlik Nasıl Dikilir?

Dantel ve saten kumaşlarla şık bir gelinlik. Her genç kızın hayali. Kendine özel gelinlik modeli vardık. İstediği bir gelinlik çeşidi vardık. Benim gelinliğim altı hayal tül çok kabarık olmayacak şekilde prenses model ve üzeri dantelli bir modeldi. Klasik bir dantel. Hala birçok gelinlikte kullanılıyor. Güllü, üzeri incili bir danteldi. Biraz dikiş biliyor ve kendi elbiselerinizi, kendi gelinliklerinizi tasarlamak istiyorsanız sizler için birkaç fotoğrafla pratik gelinlik dikiminden bahsedeceğiz. Detaylı bir anlatım değil ama sizlere fikir verecektir. Hazır bir elbisenin üzerini dantel ile kaplayarak gelinliğe, abiyeye dönüştürebilirsiniz.

Hazır elbisenin üst kalıbı çıkartılarak yapılmış bir gelinlik. Dantel ekleyerek sizde bu şeklide elbiselerinizi yenileyebilirsiniz.

Pratik Gelinlik Dikimi 12

Pratik Gelinlik Dikimi 9

Pratik Gelinlik Dikimi 2

Kaynak : http://www.sewcountrychick.com/adding-a-lace-overlay-to-a-strapless-wedding-gownthread-tracing-and-applique-seams-on-lace/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler