Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kız Çocuk Kadife Elbise Dikimi

Örgü modellerinden sonra dikişe ilgi duyduğum doğrudur. Bu Eylül ayında dikiş kursuna gitmiştim. Ve gittiğimde çok mutlu oldum. Yani pişman olmadım. Kendime ve kızıma kıyafetler diktim. Yaz döneminde overlok makinem olmadığı için dikmiyorum. Sülfile çekmek pek hoşuma gitmiyor. Overloğun yerini tutmuyor. Bugün hem benim arşivimde dursun hemde sizlerinde elinde bulunsun diye kız çocuk kadife elbise dikimi hazırladık. Farklı kumaşlarla da dikebilirsiniz. Dikiş projelerinden kızlarımız için diktiğimiz elbise modelleri ile paylaşalım. Dantel fırfırlı elbise yapımı ve kumaş bebek elbisesi dikimi kızıma dikmek istediğim modellerden. Kız çocuk kadife elbise dikimi kot kumaşlardan da dikebileceğiniz bir model. Eski pantolonları değerlendirmek için de bu kalıbı kullanarak elbiseler dikebilirsiniz.

Bebek Elbisesi Dikimi Anlatımlı

Daha ince kumaşlarla yazın, kadife kumaşlarla kışın kullanabilirsiniz. Kot kumaşlarla dikip yaz kış kullanabilirsiniz. 2 yaştan 8 yaşa kadar kalıbını bulabilirsiniz. Ve kendi çocuğunuzun yaşına uygun kalıbı kullanarak çocuklarınıza dikebilirsiniz. Bu modeli daha önce Zara da görmüş olabilirsiniz. Çok güzel bir model. Desenli kadifelerle de dikilebilir. Kız çocuk kadife elbise dikiminin malzeme listesi ve yapılışına geçelim.

  • 0,50 – 0,75 m kadife kumaş
  • 0,50 – 0,75 m poplin/pamuklu kumaş
  • Kumaş renginde iplik
  • 3 -4 adet metal düğme ( çıt çıt da yapabilirsiniz)
  • Dikiş makinesi, ütü, cetvel, makas, terzi sabunu, iğne
  • kız çocuk kadife elbise dikimi kalıbı

Malzemeler hazırsa başlayabiliriz. Dikim aşamalarını aşağıda videoda bulabilirsiniz.

Adım adım videoda nasıl yapıldığı anlatılmakta. Kalıpları kullanarak istediğiniz yaşa göre dikebilirsiniz. Elbise bittiğinde nasıl görünecek yakından inceleyelim.

Harika bir elbise oldu. Her renk ile dikilebilir.

Kız Çocuk Kadife Elbise Dikimi

Kız Çocuk Kadife Elbise Dikimi 1

Kız Çocuk Kadife Elbise Dikimi 2

Kaynak : https://www.ohmotherminediy.com/patrones-y-costura-de-pichi-para-ninas-gratis-en-varias-tallas/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler