Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kendin Yap Puf Yapımı

Kendin yap puf yapımı hazırladık. Aynı kalıbı örgü puf modellerinin içine astar olarak da yapabilirsiniz. Penye ipten puf modellerinin içinde çok güzel duracaktır. Kendin yap puf yapımı için benzer kalıplar kullanarak puflar dikmiştik. Peluş puf nasıl dikilir aşamalarını resimli olarak hazırlamıştık. Şahane olmuştu. Ev dekorasyonumuzda istediğimiz alanda kullanacağımız bir puf olmuştu. Yine döşemelik kumaşlarla da aynı kalıbı kullanarak puflar dikebilirsiniz. Penye iplik puf yapımı örgü ipleri ile ördüğümüz bir çalışma. İsterseniz az sonra paylaşacağımız modeli iç astar olarak çalışıp kullanabilirsiniz. Örgü puf yapımı tığ ile de birçok proje paylaştık. Çok güzel modeller var. Beğendiklerinizi eviniz için yapabilirsiniz. El emeğini kazanca dönüştüren birçok arkadaşımız var. Örgü modelleri ve yapılışlarından birçok proje yapıp satıyor ve aile bütçesine katkıda bulunuyor. Bu modelle de katkıda bulunabilirsiniz. Güzel bir çalışma. Eski kot pantolonları değerlendirme projeleri olarak eski kottan puf yapımı olarak dikebilirsiniz.

Kumaş Puf Nasıl Dikilir?

Kalıbını daha önce paylaşmıştık. Burada adım adım nasıl dikileceğinden, hangi malzemelerin gerekli olduğunda ve kanar süslemesi ile dümdüz bir pufun nasıl güzel göründüğünden bahsedeceğiz. Hem şık hem de pratik bir günde tamamlayabileceğiniz bir puf. Kendin yap puf yapımı için gerekli malzemeler ile başlayalım.

  • 3 m kumaş ( 115 cm genişliği )
  • Makas
  • Paça telası
  • Toplu iğne
  • Dikiş makinesi
  • Puf kalıbı
  • Elyaf  ( kumaş parçaları, battaniye, yorgan, yıpranmış havluları da kullanabilirsiniz.)
  • Kumaşla uyumlu nakış ipliği
  • İğne

Malzemeler hazırsa başlayabiliriz. Önce kalıbı çıktı alarak başlayalım. Gerekli kısımlardan yapıştıralım ve kalıbı hazır edelim. Kalıbı daha sonra kumaşın üzerine yerleştirelim ve 8 parça keselim.

Kendin Yap Puf Yapımı 12

Kendin Yap Puf Yapımı 11

Kendin Yap Puf Yapımı 10

Parçalar hazır olduktan sonra yan dikişleri dikelim. Ütü ile dikiş paylarını açarak ütüleyelim.

Kendin Yap Puf Yapımı 9

Kendin Yap Puf Yapımı 7

Kendin Yap Puf Yapımı 5

Kendin Yap Puf Yapımı 6

Kendin Yap Puf Yapımı 8

Bir miktar boşluk bırakarak tüm parçaları dikelim. Daha sonra bu açıklıktan elyaf, kumaş parçaları doldurmak için kullanacağız.

Kendin Yap Puf Yapımı 4

Kendin Yap Puf Yapımı 3

Kalan açıklığı dikelim. Pufun alt ve üst noktasına gelecek kapakları dikelim. Şimdi teğel dikişle pufu süsleme zamanı. Çok güzel oldu.

Kendin Yap Puf Yapımı 2

Kendin Yap Puf Yapımı 14

Kendin Yap Puf Yapımı 1

Kendin Yap Puf Yapımı

Kendin Yap Puf Yapımı 13

Kaynak : https://www.bhg.com/decorating/do-it-yourself/accents/make-a-pretty-pouf/

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler