Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Nakışlı Taç Yapımı

El yapımı taç modelleri yapıyoruz. Çok şık duruyor. Üzerine istediğiniz nakışlarla süsleyebileceğiniz saç bandı modellerinden. Düğmeler, boncuklar ile süslemeler yapabiliriz. Nakışlı taç yapımı için kanaviçe etaminler, brezilya nakışı modelleri kullanabilirsiniz. Nakış nasıl yapılır derseniz önceki içeriklerimizden hepsine ulaşabilirsiniz. İlk defa nakış yapacaklar için kanaviçe nasıl yapılır, el nakışı nasıl yapılır anlatmıştık. İnceleyebilir çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Nakışlı taç yapımına geçmeden önce daha önce paylaştığımız taçlara, saç bantlarına değinelim. Kadife saç bandı yapımı hazırlamıştık. Adım adım tarifi içeriklerimizde mevcut. Anne kız saç bandı yapabilirsiniz. Çok şık. Özel günlerde de kullanılabilir. SPA saç bandı yapımı hazırlamıştık. Cilt bakımınızı yaparken kullanabilirsiniz. Kız çocuklarınız için yapabilir günlük olarak kullanabilirsiniz. Tüylü saç bandı yapımı özel günler için yapabilirsiniz. Lohusa saç bandı modelleri olarak yapabilirsiniz.

Nakışlı Taç Nasıl Yapılır?

Tohum işi, rokoko gibi nakış teknikleri ile yapılan çok güzel çalışmalardan biri. Elinizde parça kumaşlarınız varsa değerlendirmek için en güzel kendin yap projelerinden. Eski kot pantolonları değerlendirmek için yapabilirsiniz. Keten kumaşlar, duck ketenlerle yapabilirsiniz. Kalıp ve model çok güzel isterseniz düz desenli kumaşlarla da yapabilirsiniz.

Hemen kalıbımızı görelim. A4 Kağıtları ile uyumlu. Çıktı alarak kalıpları birleştirerek kumaşlar üzerine aktararak dikebilirsiniz.

nakışlı taç kalıbı

Nakışlı Taç Yapımı 1

Nakışlı Taç Yapımı

Çıktıyı aldıktan sonra yukarıdaki gibi birleştireceğiz. İsterseniz kumaş katı alarak da kalıbı kumaş üzerine aktarabilirsiniz. Kalıbı 2 adet çıkartacağız. Ön desen işlemek için arkaya kötü görüntüyü kapatmak için.

Nakışlı Taç Yapımı 2

Gerekli malzemeler yukarıdaki gibi. Nakış ipleri, metal taç, dikiş makinesi ( elde de dikebilirsiniz), makas, kumaş kalıbı, kumaş.

Nakışlı Taç Yapımı 3

Nakışlı Taç Yapımı 4

Nakışlı Taç Yapımı 5

Çok güzel görünüyor değil mi. Şimdi nakışlı taç yapımını videodan izleyelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.httlhandmade.com/post/download-knotted-headband-design-floral-embroidery-vintage-style

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler