Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Halat Çanta Yapımı

Plaj çantası modelleri olarak, alış veriş çantası modelleri olarak kullanabilirsiniz. Örgü çanta modellerinden halat iplerle örülmüş modellerin yapılışından bahsetmiştik daha önce. Şimdi dikerek hazırlayacağımız bir çantadan bahsedeceğiz. Halat çanta yapımı için istediğiniz kalınlıkta halat ipler kullanabilirsiniz. Tığ tekniği bargello çanta yapılışı yine halat ve örgü ipleri ile yaptığımız bir çanta. Penye ipten çanta yapımı içinde bu modeli kullanabilirsiniz. Birkaç penye ipi birleştirerek saç örgüsü yapabilir ( aynı renk ile de olur ) sonra dikerek birleştirebilir ve halat çanta yapımı gibi bir çanta yapabilirsiniz. Tığ işi örgü modelleri, şiş örgü modelleri ile veya dikerek kendinize çantalar yapabilirsiniz. Şimdi hazırsanız halat çanta yapımı aşamalarına geçelim.

Evde Hasır Çanta Yapımı

Pamuklu makrome ipleri, pamuklu kordon iplerle dikerek yaptığımız harika bir çanta. Malzeme listesini ve yapılış aşamalarını sizlere vereceğiz. Sizde bu güzel çantadan kendiniz için keyifle yapabileceksiniz. Halat çanta yapımına başlıyoruz.

Hasır çanta yapımı malzemeleri

  • 6,5 mm pamuklu makrome
  • 5 -6 renkte dikiş ipliği
  • Dikiş makinesi
  • Makas
  • Mezura
  • Toplu iğne
  • Püskül

Halat Çanta Yapımı

Malzemelerimiz bu şekilde. Şimdi adım adım nasıl yapıldığına geçelim. İlk olarak çantanızda kullanmak istediğiniz renkleri seçiyorsunuz. Ve bu ipleri hazırlıyorsunuz. 6,5 mm kalınlığında bir iplik kullanıyoruz. Çok kalın ipler dikiş makinesinin ayağına sığmayabilir. Bunu göz önünde bulundurarak ip ölçülerinizi belirleyebilirsiniz. Kot dikiş veya deri iğnesi kullanabilirsiniz dikiş makinenizde.

Hadi şimdi çantayı dikmeye başlayalım. Aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Halat Çanta Yapımı 1

Halat Çanta Yapımı 2

Halat Çanta Yapımı 3

Halat Çanta Yapımı 4

Halat Çanta Yapımı 5

Halat Çanta Yapımı 6

Halat Çanta Yapımı 7

Halat Çanta Yapımı 8

Halat Çanta Yapımı 9

Halat Çanta Yapımı 10

Halat Çanta Yapımı 11

Halat Çanta Yapımı 12

Halat Çanta Yapımı 13

Halat Çanta Yapımı 14

Halat Çanta Yapımı 15

Çanta hazır. Daha ayrıntılı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz. Bittiğinde çok güzel duruyor. Alt kısımları seçtiğimiz renkli dikiş ipleri ile diktik üst kısımları ise kendi rengi ile diktik. Ve ortaya çıkan sonuç harika.

Halat Çanta Yapımı 16

Halat Çanta Yapımı 17

Halat Çanta Yapımı 18

Halat Çanta Yapımı 19

Halat Çanta Yapımı 20

Kaynak : https://honestlywtf.com/diy/diy-rope-bag/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler