Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Kolay Armut Koltuk Yapımı

Bir dikiş projesi ile daha karşınızdayız. Yapılışı kolay ama çok kullanışlı bir proje. Havalar ısınıyor. Balkon dekorasyonunda, teraslaranızda, bahçelerinizde kullanabilirsiniz. Çocuklarınızın odasında onlara okuma köşesi hazırlamak için kullanabilirsiniz. Evde dikiş için modeller arıyorsanız ve parça kumaşlarınız varsa işte sizlere çok güzel bir proje. Hem bu kendin yap projesi ile çocuklarınız çok mutlu olacaklar. Sizde dikmeye başladığınızda kolay bir proje olduğunu göreceksiniz. Evde dikiş dikmek isteyenler ve kolay modeller arayanlar , daha önce dikiş diktiğinde evde kalan kumaşları değerlendirmek isteyenler, böyle armut koltuk modelleri yapmak isteyenler için güzel bir proje. Hepsini buraya bekliyoruz. 1 saatte hazırlayacağınız çok şık yer minderleri yapımı hazırlıyoruz. Yine çocuklarınızın odası için penye ipten salıncak yapabilirsiniz. Ben kızımın odası için yapmıştım sizlerde kızlarınız için, oğullarınız için yapabilirsiniz örgü puf modellerinden. Çok seviyoruz biz.

Armut Koltuk Nasıl Yapılır?

Bu proje için kullanacağımız kumaştan temel olarak 4 tane üçgene ihtiyacımız olacak. Nerede isterseniz kullanabilirsiniz bu modeli. Renkli ve gösterişli kumaşları tercih ettik. Sade ve tek renk olarak da yapabilirsiniz. Tek renk yapmayı düşünüyorsanız 3,5 – 4 m kumaşa ihtiyacınız olacak. Renkli yapmayı düşünüyorsanız her renk için 1 m kumaş gerekli. Kumaş tercihi olarak her zemine dayanıklı kalın kumaşlar tercih edebilirsiniz. Ve armut koltuk iç malzemesi için boncuk strafor kullanabilirsiniz. ( Nette satış yapan siteler mevcut )

Evde Kolay Armut Koltuk Yapımı 13

Kumaşımızdan bir üçgen keselim. Üçgenin tabanı 1 m uzunluğunda. Yüksekliği ise 1,5 m dir.  Diğer kumaşlar içinde aynı şekilde üçgenler keselim.

Evde Kolay Armut Koltuk Yapımı

4 üçgeni de kestikten sonra aşağıdaki gibi yerleştirip dikelim.

Evde Kolay Armut Koltuk Yapımı 1

Evde Kolay Armut Koltuk Yapımı 2

Evde Kolay Armut Koltuk Yapımı 3

Üçgenleri birleştirdikten sonra iki kenarını ve alt kenarını dikelim.

Evde Kolay Armut Koltuk Yapımı 4

Pufun içini dolduralım ve açık kısmı dikelim. Her iki ucuna asmak için kumaş parçalarından tutacak dikebilirsiniz.

Evde Kolay Armut Koltuk Yapımı 5

Evde Kolay Armut Koltuk Yapımı 7

Evde Kolay Armut Koltuk Yapımı 6

Evde Kolay Armut Koltuk Yapımı 8

Evde Kolay Armut Koltuk Yapımı 12

Evde Kolay Armut Koltuk Yapımı 11

Evde Kolay Armut Koltuk Yapımı 10

Evde Kolay Armut Koltuk Yapımı 9

Kaynak : http://www.ohohblog.com/2016/05/one-hour-floor-cushion.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler