Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Çoraptan Paspas Nasıl Yapılır?

Eski çorapları, küçülen çorapları kullanılarak çok güzel paspaslar yapacağız. Daire, kare veya dikdörtgen şekillerde paspaslar yapabilirsiniz. Adım adım eski çoraptan paspas nasıl yapılır detaylarıyla öğreneceğiz. Bundan sonra yırtılan, eskiyen çorapları atmıyoruz. Biriktiriyoruz çok güzel paspaslar yapıyoruz. Renkli çok kullanışlı bir paspas olacak. Banyo paspas modelleri olarak yapabilirsiniz. Yada çocuk odalarında kullanabilirsiniz. Yani kısacası evinizin her bölümünde kullanabilirsiniz. Geri dönüşüm malzemeleri kullanarak çok güzel paspaslar yaptık. Eski kot pantolonları kullandık. Parça kumaşları kullandık. Parça, yarım bir köşede bekleyen ipleri kullandık. Poşetleri bile paspas yapımında kullandık. Şimdi onlardan bahsedelim. Daha sonra eski çoraptan paspas nasıl yapılır öğreniriz.

Eski Çoraptan Paspas Nasıl Yapılır?

Penye tişörtler, kot pantolonlar, eski kazaklar… Hepsinden paspas yapabiliriz. Paspas yapımı anlatımlı model parça kumaşlarla yapılmış modellerden. Eski tişörtten paspas yapımı ise tişörtleri keserek paspas yaptığımız modellerden. Naylon poşetten paspas yapımı ise çöp poşeti kullanarak ördüğümüz tığ işi örgülerden. Elinizde eski kot pantolon varsa onları da paspas yapımında kullanabilirsiniz. En güzel örneklerinden biri ise eski kotlarla halı dokuma ilginizi çekecektir. Gelelim şimdi yeni model çoraptan paspasa.

DIY, Çoraptan Paspas Yapılışı

Büyük küçük aile fertlerinin çoraplarını kullanarak çok güzel bir paspas yapıyoruz. Kesiyoruz, biçiyoruz ve ortaya harika bir paspas çıkartıyoruz.

Eski Çoraptan Paspas Nasıl Yapılır? 2

Eski Çoraptan Paspas Nasıl Yapılır? 1

Paspas renk renk çok güzel görünüyor. Paspası elde dikebiliriz. Makinede zikzak dikişle dikebiliriz. Son olarak videoya geçelim. Baştan sona yapılışıyla eski çoraptan paspas nasıl yapılır öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler