Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kanaviçe ile Kazak Süsleme Yapılışı

Kanaviçe etamin örnekleri ile yapılmış çok güzel bir çalışma hazırladık. Örgü modellerine, iğne oyalarına ara verip yapması çok zevkli olan kanaviçe ile kıyafet süsleme modelleri hazırladık. Sizde kıyafetlerinize ufak dokunuşlarla yepyeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. El örgüsü kıyafetlerinize veya hazır olarak aldığınız kıyafetlerinize uygulayabilirsiniz. Gömlek süsleme tekniklerine yapabilirsiniz. Pantolonlarınıza yapabilirsiniz. Giysi süsleme modellerinde kanaviçe dışında örgüler, boncuklar, taşlar,düğmeler de kullanabilirsiniz. Yapacağınız küçük bir süsleme dümdüz bir kazağı tasarım bir modele çevirebilir. Elbise süsleme fikirleri için kurdelelerle çiçekler yapabilirsiniz. Kullanmadığınız bir danteli dikebilirsiniz. Boyamalar yapabilirsiniz. Mandala örgü modelleri ile kıyafetlerinizi süsleyebilirsiniz. Kanaviçe ile kazak süsleme yapılışı için adımlara başlayalım.

Kanaviçe ile Kıyafet Nasıl Süslenir?

Beğendiğiniz bir kanaviçe desenini kıyafetlerinize aktarabilirsiniz. Eğer delikler denk gelmeyecek şekilde ise mavi telalar var onları kullanabilirsiniz. Düz kumaşlar üzerine etamin işlemek için yapılmış. Kazak, pantolon, hırka, etek, şal gibi tüm kıyafetlerinize uygulama yapabilirsiniz. Önce kanaviçe desenini belirliyoruz. Daha sonra süslemek istediğimiz kıyafetimizi. Biz bugün kazak süslüyoruz. İp olarak nakış iplerini kullanabilirsiniz. Pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Elinizde alize divalar varsa onları da işleme için kullanabilirsiniz. Güzel oluyorlar

  • Kazak
  • Nakış ipleri
  •  Goblen iğne
  • İşlemek istediğimiz kanaviçe deseni
  • Makas

Kanaviçe ile Kazak Süsleme Yapılışı 5

Desenimiz aşağıdaki gibi olacak. Siz beğendiğiniz farklı desenleri de kullanabilirsiniz.

Kanaviçe ile Kazak Süsleme Yapılışı 8

Ve ipler, desen, iğne hazır olduğuna göre kazağımızda şablonu istediğimiz yere uygulayabiliriz.

Kanaviçe ile Kazak Süsleme Yapılışı 6

Kanaviçe ile Kazak Süsleme Yapılışı 7

Canlı renkleri ile güzel bir kazağımız oldu. Yeni almış gibi. Sizde beğendiğiniz desenlerle kanaviçeler işleyebilirsiniz.

Kanaviçe ile Kazak Süsleme Yapılışı 4

Kanaviçe ile Kazak Süsleme Yapılışı 1

Kanaviçe ile Kazak Süsleme Yapılışı 2

Kanaviçe ile Kazak Süsleme Yapılışı 3

Kanaviçe ile Kazak Süsleme Yapılışı

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler